Majnc- Union, Bundesliga
Da kosta i Gosens (Foto: Beta/AP)

Majnc nije pobedio ni iz 11. pokušaja: Cvajta sve bliža timu koji je “lansirao” Jirgena Klopa

Majnc je sve bliži selidbi u niži rang pošto ni iz 11. puta nije uspeo da dođe do pobede u Bundesligi. U zaostalom meču, koji su morali da dobiju, remizirali su sa Unionom iz Berlina na svom terenu – 1:1 (1:1).

Bio je to zaostali meč koji je odložen u decembru zbog snega i leda, a večeras je odigran po očajnom i kišom natopljenom terenu, pa je pravo čudo da smo videli i ta dva gola.

Majnc je poveo preko mladog Burkarta u nadoknadi prvog poluvremena (45.+8. minut), asistirao mu je novajlija iz Leverkuzena Nadem Amiri, ali je radost domaćina trajala kratko pošto je Robin Gosens u 45.+13. minutu poravnao na 1:1, na pas Janika Haberera.

Prvi deo igre je bio produžen za 14 minuta zbog navijača oba tima koji su izazvali prekid jer su ubacivali tensike loptice na teren.

U nastavku je viđena velika borba. Čak 16 udaraca je ka golu rivala uputio Majnc, sedam u okvir gola. Sa druge strane je stiglo 15 šuteva, četiri u okvir gola, ali promene rezultata nije bilo.

Majnc je propustio dve prilike da dođe do važne pobede, prvu je propustio Amiri u 54. minutu, a drugu Karim Onisivo u 74.