Majorka slavila u srcu Andaluzije: Prva pobeda posle 12 godina i to golom u 94. minutu

Fudbaleri Majorke ostvarili su pobedu protiv Betisa rezultatom 2:1 u šestom kolu španske La Lige. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva, a golovi su postignuti već u sedmom i osmom minutu, a zatim tek u 94.

Ovim trijumfom Majorka je stigla do prvih bodova u srcu Andaluzije posle četiri i po godine, odnosno do prvog trijumfa posle bezmalo 12 godina.

Domaći tim je prvi došao do prednosti zahvaljujući Lo Selsu, koji je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u desnu rašlju, što golman nije mogao da odbrani. Međutim, Majorka je brzo odgovorila. Samo minut kasnije, Rodrigez je iskoristio precizno dodavanje i izjednačio rezultat na 1:1.

Posle toga, utakmica je ušla u mirniju fazu, bez velikih šansi i golova sve do samog kraja. U 94. minutu, Valeri Fernandez je iskoristio odbitak i postigao gol koji je Majorki doneo tri veoma važna boda.

Betis je, nakon poraza od Reala, imao seriju od dva trijumfa, ali je danas pretrpeo poraz koji je prekinuo njihov niz. S druge strane, Majorka, nakon pobede nad Sosijedadom, sada ima dva uzastopna trijumfa i izgleda sve bole.