Adem Ljajić; Foto: MN Press

Majstor ostaje majstor: Adem Ljajić sa dva gola rastužio Nemanju Matića i Ubljane

Adem Ljajić još jednom je u Superligi Srbije demostrirao klasu i potvrdio da je još uvek za barem nivo iznad srpskog fudbala. U utakmici 7. kola Superlige Srbije Novi Pazar je savladao Jedinstvo sa Uba rezultatom 3:1 (1:1).

Biće zanimljivo šta će predsednik Ubljana Nemanja Matić reći svoj nekadašnjem reprezentativnom saigraču, koji je bio apsolutni čovek odluke u ovom susretu.

Argentinac Tomas Perez je golom u 4. minutu doveo Jedinstvo u vođstvo, ali je potom usledio preokret domaćina. Prvo je u 25. minutu Ljajić realizovao penal, a zatim je bio strelac i u 48. minutu posle asistencije Stojanovića.

Tu je meč već bio rešen, a onda je Aleksandar Mesarović golom u 81. minutu postavio konačan rezultat i stavio tačku..

Novi Pazar je sada 12. na tabeli sa sedam bodova, a Jedinstvo je zakucano za dno sa bodom. U narednom kolu, posle reprezentativne pauze Novi Pazar dočekuje Čukarički, dok će Jedinstvo ugostiti niški Radnički.