Lazar Samardžić (Foto: Ptrintscreen/Twitter@FootColic)

Majstorija Samardžića kakva se ne viđa često! Dribling, pa prelep šut u ćošak za ludnicu na “Friuliju”

Zanimljiv meč 21. kola igraju Udineze i Milan, a na poluvremenu je nerešeno 1:1. Moglo je lako da bude i 2:1 za domaćine, da je naš Lazar Samardžić imao sreće, ali i ovako je super pošto se reprezentativac Srbije upisao u strelce.

Gosti su došli u prednost preko Engleza Rubena Loftus-Čika u 32. minutu, da bi izjednačenje borbenom Udinezeu doneo srpski reprezentativac Samardžić prelepim golom u 42.

Fantastično je mladi ofanzivac “promešao” odbranu Milana, majstorski prošao pored iskusnog Danca Kjera koji tata može da mu bude, i precizinim udarcem u sam ćošak matirao golmana Manjana.

Čista majstorija za oduševljenje navijača Udinezea, mada se i komentator nije ustručavao.

Malo je falilo da bude i 2:1 posle tog gola, imao je Lazar još jednu izvanrednu priliku samo što se krenulo sa centra, ali je lopta posle udarca završila preko prečke.

Inače, malo pre gola Samardžića meč je bio prekinut na nekoliko minuta zbog rasističkih uvreda navijača Udinezea na račun golmana Milana Majka Manjana.

Sve se, međutim, brzo smirilo i meč je nastavljen.