Hari Kejn - Felipe Anderson, Bajern, Lacio

Mali igrač Hari Kejn?! Englez spasio Tuhela, Mbapeov šou u San Sebastijanu (VIDEO)

Hari Kejn je spasio Tomasa Tuhela. To je osnovna teza posle večerašnjih revanša osmine finala Lige šampiona. Bajern je slavio nad Laciom i izbacio ga iz elitnog takmičenja.

Mnogi su bili mišljenja da je večerašnji meč prekretnica sezone za posrnuli Bajern i Tomasa Tuhela i da bi eventualni neuspeh bio još jedan težak, možda i završni udarac za ovog trenera.

Ipak, Bavarci su poveli 1:0 od 39. minuta, mrežu Rimljana zatresao je Hari Kejn posle asistencije Gereira, i na taj način odgovorio svim kritičarima koji su ovih dana tvrdili da je “mali igrač nesposoban da osvoji trofeje”.

U finišu prvog poluvremena desila se totalna eksplozija oduševljenja u Minhenu. Tomas Miler je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena pogodio za 2:0 i na taj način utro put Bajernovoj rutinskoj pobedi u drugom delu igre.

Sve je potvrdio opet Hari Kejn u 66. minutu, a loptu mu je dodao Liroj Sane. Kejnu sad fale još tri gola da dostigne evropski učinak Vejna Runija, koji je dao 30 golova u LŠ.

Real Sosijedad – PSŽ

Fudbaleri PSŽ nikad lakše se nisu plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, koje im je čak često u poslednje vreme i izmicalo.

Ovoga puta, slavili su više nego rutinski, i to u gostima nad Real Sosijedadom rezultatom 2:0.

Ovo veče u San Sebastijanu obeležio je šou Kilijana Mbapea, o kom smo vam već pisali.

On je dao dva gola, a možete ih pogledati OVDE i OVDE.

Oni su pali u 15. i 56. minutu, a jedan pogodak Sosijedadu je čak poništen sredinom drugog poluvremena, ali ni on ne bi pomogao timu iz Baskije, jer je Bajern u tom momentu već imao 4:0 u ukupnom skoru.

Ipak, domaći tim je došao do počasnog gola u 89. minutu preko Mikela Merina, ali to je bio kraj ove evropske avanture tima u čijem dresu su nekada žarili i palili Nihat Kahveči i Darko Kovačević.