Chelsea's Cole Palmer, right, celebrates with teammates after scoring his sides first goal during the English Premier League soccer match between Luton Town and Chelsea, at Kenilworth Road, in Luton, England, Saturday, Dec. 30, 2023. (AP Photo/Alastair Grant)
Kol Palmer u zagrljaju saigrača (Foto: Beta/AP Photo/Alastair Grant)

Mali, nemoj to da im radiš! Čelsi preživeo Luton, Engleska ima novog zlatnog dečka (VIDEO)

Ionako snažna reprezentacija Engleske dobila je danas definitivno novu zvezdu u nastajanju u vidu Kola Palmera, ofanzivnog veziste Čelsija, koji se sa dva gola pobrinuo za težak, ali zaslužen trijumf Plavaca nad Lutonom (3:2) na otvaranju 20. kola Premijer lige.

Mančester siti ga se olako odrekao letos, pustio u redove londonskog velikana, a 21-godišnji Palmer je na polovini sezone prvi strelac tima sa osam golova ispred mnogo starijih i iskusnijih saigrača poput Rahima Sterlinga recimo.

Njegova partija na “Kenvilvort roudu” bila je fantastična. Najpre se sam izborio i u 12. minutu i lepim udarcem matirao golmana domaćih Kaminskog za 1:0, da bi u 37. sjajno proigrao Nonija Maduekea koji je drugim golom na dve utakmice povisio rezultat.

Nastavio je Palmer da se igra i u drugom poluvremenu, a jedan od lepših detalja bio je njegov pogodak za 3:0 koji je postigao u 70. minutu. Nikolas Džekson mu je sjajno dodao loptu iza leđa odbrane, a ovaj fintama “ponizio” golmana i defanzivce Lutona.

Tek kada su primili treći gol, domaći su počeli da igraju kako se očekivalo. Najpre su zatresli mrežu koju je čuvao srpski golman Đorđe Petrović, ali je pogodak u 74. minutu Adebaja poništen zbog ofsajda.

Adebajo je pogodio i prečku u 78, a taj udarac bio je uvod u prvi gol Lutona. Dao ga je bivši fudbaler Evertona i Čelsija Ros Barkli posle kornera u 80. minutu, pa je Srbin na golu Plavaca još jednom ostao bez “klin šita”.

Petrović je uz pomoć prečke sjajno zaustavio udarac Morisa u 85. minutu, ali ništa nije mogao u 87. kada je Adebajo sačekao loptu na drugoj stativi i ubacio je u praznu mrežu za 2:3.

Nema ko se u tim trenucima nije ponadao iznenađenju i trećem golu Lutona, ali je Čelsi bukvalno preživeo i sačuvao tri boda sa terena na kome se nijedan favorit nije naigrao fudbala ove sezone.