Kevin Debrujne; Foto: Beta (AP Photo/Frank Augstein)

Mančester siti nastavlja da dominira: Povratak mađioničara za preokret u Londonu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su kao gosti Kristal Palas sa 4:2 u uvodnom meču 32. kola engleske Premijer lige.

Šampion je do trijumf u Londonu došao posle prokreta i izjednačio se sa Liverpulom na prvom mestu prvenstvene tabele sa 70 osvojenih bodova, ali i utakmicom više u odnosu na klub sa “Enfilda”. Uz za dva pogotka slabijom gol-razlikom od “redsa”. Arsenal je drugi sa dva boda manje i istim brojem mečeva kao i Liverpul.

Glavni akter u pobedi “građana” bio je kapiten Kevin De Brujne koji je postigao dva gola i upisao asistenciju danas.

Tok utakmice i golovi

Počela je utakmica katastrofalno za ekipu menadžera Pepa Gvardiole. Domaćin je iskoristio grešku Džona Stounsa na sredini terena i poveo preko brzonogog i preciznog napadača Žan-Filipa Matete u trećem minutu.

Primljeni pogodak kao da je razljutio goste koji su u narednom periodu stvorili nekoliko dobrih prilika i konačno izjednačili u 13. minutu velemajstorskim pogotkom kapitena De Brujnea.

Moglo je da bude sve drugačije na “Selhrust parku” da je sudija Pol Tirni u poslednjem minutu prvog poluvremenu dosudio, čini se, očigledan jedanaesterac za Palas, umesto toga usledio je preokret u nastavku.

Drugo poluvreme pripalo gostima

Gosti su preokrenuli posle samo dva minuta igre u drugom poluvremenu. Džek Griliš je centrirao sa leve strane, a mladi desni bek Riko Luis bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru domaćih.

Pitanje pobednika rešeno je u 66. minutu kada je De Brujne spoljnim delom kopačke proigrao Erlinga Halnda, a norveški napadač zatresao mrežu rivala.

Samo četiri minuta kasnije raspoloženi De Brujne pogodio je po drugi put danas. Ovog puta “pocepao” je mrežu rivala razornim udarcem levom nogom.

Domaći su do kraja utakmice samoublažili porazpogotkom rezerviste Odsona Eduara.