Maldini spasava Junajted
Skot Mektominej; Foto: Beta/AP Photo/Jon Super

Mančesteru sva tri boda u Birmingemu: Mektominej ponovo ukrao pobedu

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Aston Vilu u Birmingemu sa 2:1, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Junajted sada na šestoj poziciji ima 41 bod, pet manje od petoplasirane Aston Vile, koja je ušla u loš period i imaće veliki problem da ostvari svoju želju i plasira se u Ligu šampiona.

Menadžer Vile Unaj Emeri je po 100. put kao trener vodio jedan meč u Premijer ligi i jubilej mu nije bio srećan.

U prvom poluvremenu smo gledali “atomski” fudbal, mogle su obe ekipe da postignu po nekoliko golova, ali se mreža zatresla samo jedno i to ona od domaćeg tima.

Centrirao je Bruno Fernandeš iz kornera, Megvajer je u skoku nadvisio rivale i glavom spustio loptu u peterac, a tamo je Hojlund rutinski matirao golmana Emilijana Martineza.

Drugo poluvreme krenulo je silovitim napadima Aston Vile, a zasluženo izjednačenje je stiglo u 67. minutu. Gol je postigao Daglas Luiz.

Nakon ovog pogotka je delovalo da će domaćin preokrenuti rezultat, međutim surova kazna zbog neiskorišćenih prilika stigla je u 86. minutu.

Dalo je centrirao sa desnog boka, a Mektominej je glavom zakucao loptu iza leđa nemoćnog Martineza, za 1:2. Izvrsni Škot je na teren ušao 13 minuta ranije i po ko zna koji put ove sezone doneo velike bodove Mančesteru.

Mektominej se ovim golom učvrstio na mestu najboljeg strelca Junajteda sa 7 golova.