Ajaks Olimpik Marselj

Marselj i Ajaks odigrali nezaboravnu utakmicu na “Velodromu”: Liverpul overio plasman u osminu finala

Najbolji meč u večerašnjem terminu petog kola Lige Evrope odigran je na “Velodromu”. Olimpik iz Marselja je u goleadi pobedio holandski Ajaks, bilo je 4:3, u meču grupe B.

Domaći su tri puta vodili, ali je Ajaks tri puta uspeovao da se vrati i to sa igračem manje. Međutim to “kopljanicima” nije bilo dovoljno za pobedu, pošto je golom u 93. minutu Obamejang doneo pobedu Francuzima.

Poveo je Olimpik golom Pjera-Emerika Obamejanga iz penala u devetom minutu, Brajan Brobi je izjednačio samo minut kasnije. Do kraja prvog dela po gol na obe strane. Prvo je defanzivac Marselja Šanel Mbemba pogodio za 2:1, ali je sjajni Brobi ponovo imao odgovor pet minuta kasnije.

Posle tri minuta igre u nastavku Obajeng je svojim drugim pogotkom večeras doneo novo vođstvo Marselju, a sve je delovalo sjajno po domaćina kada je Stiven Bergujs dobio crveni karton u 65. minutu, a Ajaks ostao sa desetoricom. Ipak, deset minuta pre kraja tim iz Amsterdama stigao je do gola a postigao ga je Čuba Akpom.

Marselj je ipak slavio i junak je bio baš Obamejang koji je došao do het-trika sa bele tačke u nadoknadi.

Brajton je ranije danas ostvario trijumf u Atini gde je poražen AEK rezultatom 1:0 u grupi, tako su Marselj i Brajon u narednoj fazi LE, dok će AEK i Ajaks igrati za treću poziciju.

Liverpul obezbedio evropsko proleće

Liverpul je obezbedio svoje mesto u Grupi E i mesto u osmini finala pobedom nad LASK-om na “Enfildu” sa ubedljivih 4:0, a golove za Engleze postigli su Luis Dijaz, Mohamed Salah i dva Kodi Gakpo.

U istoj grupi Tuluz i Sent Žiloa odigrali su bez golova – 0:0.

Bajer nastavlja da “melje”

Bajer Leverkuzen je došao do pete pobede u grupi H. “Farmaceuti” su kao gosti slavili protiv švedskog Hakena sa 2:0 pogocima Viktora Bonifejsa i Patrika Šika. Molde i Karabag su u istoj grupi remizirali – 2:2.

Slavija preuzela prvo mesto

U grupi G . Servet i Roma odigrali su nerešeno 1:1, dok je Slavija iz Praga golom Muhameda Tijanija iz penala u sudijskoj nadoknadi slavila protiv Šerifa u Tirasolju sa 3:2.

Pobedom je Slavija preuzela prvo mesto od Rome, oe dve ekipe su i prošle dalje.

Viljareal potvrdio prolaz

U  grupi F Viljareal je sa 3:2 tri dva bio bolji od Panatinaikosa i obezbedio plasman u nokaut fazu. u terminu od 8:45 ekipa Rena pobedila je 3:0 Makabi iz Haife, te potvrdila prvu poziciju na tabeli.

Najzanimljivija grupa

Meč grupe C između Rendžersa i kiparskog Arisa završen je nerešeno 1:1. Dok je u terminu od 18:45 Sparta savladala betis 1:0.