Printscreen: Prime

Matić asistencijom pokrenuo preokret: PSŽ je novi šampion Francuske – 12. put u istoriji

Ekipa Pari Sen Žermena postala je novi/stari šampion Francuske, 12. put u istoriji, nakon što je Monako poražen od Liona kao gost sa 3:2 u meču 31. kola Lige 1.

Olimpik je do ove pobede stigao golom u 84. minutu, te je tako doneo i radost “Svecima” sa Parka prinčeva, a jedan od najboljih u redovima Liona bio je i asistent kod prvog gola Nemanja Matić.

Monako je u svakom slučaju imao izuzetno težak zadatak ispred sebe, pošto su morali da slave u ovom, ali i preostala tri kola, te da se uzdaju u to da će PSŽ gubiti sa ogromnom razlikom, ali, oni su se “sapleli” već u prvom meču.

“Kneževi” poveli – Lion preokrenuo

Poveli su čuveni “Kneževi” već u prvom minutu pogotkom kapitena Visama Ben Jedera. Usledio je preokret Liona do kraja prvog dela. Prvo je napadač Aleksandre Lakazet pogodio za izjednačenje u 22. minutu na asistenciju Nemanje Matića, a onda je i Said Benrama doneo vođstvo domaćinu četiri minuta kasnije.

Sjajni Ben Jeder vratio je Monako u egal na isteku časa igre, a onda još jednom pogodio 20 minuta kasnije, ali se tada nalazio u nedozvoljenoj poziciji, pa mu je VAR poništio pogodak.

Trenutak odluke dogodio se šest minuta pre kraja kada je majstorskim pasom Lakazet uposlio Malika Fofanu, a kolega iz napada postigao pogodak vredan trijumfa Liona i titule Pari Sen Žeremena tri kola pre kraja šampionata.

Čitav meč za domaćina odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić i još jednom ostavio izvanredan utisak. U finišu su ga malo mučili grčevi, ali njegov dolazak minule zime pokrenuo je Lion koji će do kraja turbulentne sezone pokušati da pojuri plasman u Evropu.