Balša Popović; Foto: MN Press

Matićev Ub zakucan za dno: Dan obeležilo Zvezdino dete koje je pevalo Partizanove pesme

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su Jedinstvo sa Uba rezultatom 2:1, u meču trećeg kola Superlige Srbije.

Jedinstvo je povelo u 39. minutu golom Stefana Golubovića, Mladost je u 52. izjednačila pogotkom Aleksandra Pejovića. Konačan rezultat je postavio Ognjen Krsmanović golom u 71. minutu.

Posle tri kola, Mladost se nalazi na sedmom mestu sa četiri boda, dok je Jedinstvo poslednje bez bodova.

Golman OFK heroj dana

Nešto ranije tokom dana, fudbaleri Novog Pazara i OFK Beograda odigrali su nerešeno bez golova. Blistao je na golu prestoničnog tima golman Balša Popović.

U pitanju je momak iz Zvezdine škole koji je u jednom momentu bio “uhvaćen” kako je pevao Partizanove navijačke pesme. Zbog toga mu nije dozvoljeno da dobije šansu u prvom timu Zvezde, instrukcijom “delija” sa severne tribine.

Poslat je na “kaljenje” u OFK Beograd i ovog popodneva bio je najzaslužniji što su “romantičari” ostali neporaženi kraj Jošanice. Novi Pazar je imao više od igre, nekoliko fenomenalnih šansi u oba poluvremena, ali je Popović blistao i sve zaustavio.

Isto tako, i OFK je pretio iz kontranapada i u par navrata, pre svega preko braće Mituljikić, bio blizu pobedonosnog pogotka. Na kraju možda i ravnopravna podela bodova dva plavo-bela tima.