Marko Arnautović, Inter; Foto: Beta/AP/Luca Bruno

“Meaca” slavi Marka Arnautovića! Dortmund preživeo “Filips arenu” i revanš čeka sa više optimizma

U derbiju večeri osmine finala Lige šampiona, Inter je na stadionu “Đuzepe Meaca” savladao Atletiko Madrid rezultatom 1:0 (0:0). Jedini gol na utakmici postigao je Marko Arnautović, Srbin iz fudbalske reprezentacije Austrije. On je u 79. minutu sjajno ispratio kontru domaćih i promašaj Lautara Martineza, odnosno, odbitak od Jana Oblaka.

Interesantno, pre toga je Arnautović mogao da bude tragičar, pošto ga je “Meaca” proklinjala zbog svojih promašaja. U 63. minutu je sjajno kombinovao sa Martinezom. Odigrao je dupli pas sa Argentincem i šutirao sa nešto više od pet metara razdaljine visoko preko gola.

Ipak, na kraju će ga “nero-azuri” ipak slaviti kao heroja, jer je doneo prednost pred revanš koji se igra 13. marta od 21.00 u Madridu.

U drugom meču večeri PSV i Borusija Dortmund su u Ajndhovenu remizirali rezultatom 1:1 (0:1). Zbog tog ishoda, više razloga za zadovoljstvo pred revanš imaju “milioneri”, jer će sigurno imati ogromnu podršku na svom “Signal Iduna parku”.

Nemačka ekipa je povela golom Donijela Malena u 24. minutu. Izjednačenje timu iz Ajndhovena doneo je Luk de Jong iz penala u 56. minutu. Glavni arbitar na ovoj utakmici bio je srpski sudija Srđan Jovanović. Revanš meč između Borusije i PSV-a biće odigran 13. marta od 21.00 u Dortmundu.