Ajntraht u nadoknadi došao do važnog boda: Nazire se Evropa u Frankfurtu

Završena je prva utakmica današnjeg programa Bundeslige između Ajtrahta iz Frankfurta i Volfzburga, pobednika nije bilo iako je na utakmici viđeno četriri gola. Ekipe će podeliti bodove, a rezultat je bio 2:2.

U prvom poluvremenu viđena su čak tri gola. Prvo je Lakroa u drugom minutu susreta zzatresao mrežu za rano vođstvo gostiju, da bi rezultat na 1:1 poravnao Filip Maks na asistenciju Eketikea u 14. minutu. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 2:1 za Volfzburg pošto je u minutu Behrens postigao gol.

U drugom poluvremenu videli smo napade domaćih, ali uzaludne, i tako sve do samog kraja utakmice kada je u 92. minutu postavljen i krajnji rezultat. Marmouš je postigao gol za konačnih 2:2 i podelu bodova u Frankfurtu.

Početkom drugog dela igre navijači su prekinuli utakmicu bacajući sa tribina razne predmete na teren. Pored već standardnih teniskih loptica viđeni su klikeri, plišane igračke kao i razne druge stvari.

Ajtraht je ovim bodom ostao na šestom mestu tabele sa 34 boda, te još malo pobegao ekipama koje jure poziciju koja vodi u Evropu. Volfzburg se nalazi na 12. poziciji sa ukupno 25 bodova.