Aleksandar Mitrović promašuje zicer na meču Damak - Al Hilal
Aleksandar Mitrović promašuje zicer, Printscreen: Twitter/@centraldoarabao

Al Hilal ne može da pobedi s Nejmarom u timu: Mitrović i Brazilac promašili zicere

Od kada je Nejmar počeo da igra za Al Hilal, taj tim nikako da dođe do pobede. “Kraljevski klub” iz Rijada je remizirao protiv Damaka 1:1 u 7. kolu Saudijske Pro lige.

Ovo je drugi uzastopni remi i drugi uzastopni meč Al Hilala bez trijumfa. Prethodno je u okviru Lige šampiona Azije igrao nerešeno protiv Navbahora u Uzbekistanu.

Interesantno, ovo je drugi meč na kome se najplaćeniji igrač na svetu, Nejmar, našao u startnoj postavi od kada je stigao u klub. Oba puta je pobeda izostala.

A očekivala se i goleada i lagani trijumf gostiju pogotovo kad je Malkom već u 9. minutu postigao pogodak.

Međutim, upravo Nejmar u prvom, a potom naš Aleksandar Mitrović u drugom poluvremenu nisu iskoristili zicere.

Zbog toga je stigla kazna od Stančijua u 68. minutu koji je postavio konačnih 1:1.

Ono što može da brine trenera Žorža Žesusa i navijače jeste što je Nejmar u poslednjih 20 minuta iščezao sa terena. Uopšte nijedan napad nije išao preko njega, a on jedva da je pipnuo loptu.

Ali Hilal bi sada mogao da izgubi prvo mesto na tabeli, u slučaju da Al Itihad i Al Ahli ostvare trijumfe.

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić su odigrali svih 90 minuta za Al Hilal.