aston vila

Glupost najboljeg golmana sveta: Notingemova istorijska pobeda ze prekid Viline nepobedivosti

Fudbaleri Notingem Foresta pobedili su ekipu Aston Vile rezultatom 2:0 u 11. kolu Premijer lige na svom stadionu.

“Šumari” su još jednom pokazali koliko im znači podrška “Siti graunda”, a početak oba poluvremena pripao je domaćima, i u tim periodima su i postigli golove.

Već u petom minutu Tofolo je poslao povratnu sa levog boka, Zaniolo nije ispratio Ainu, koji je odlično gađao i pogodio levi ugao nemoćnog Martineza za 1:0.

Vila je nakon primljenog gola imala više od igre, gosti su bili konkretniji, ali su teško dolazili do pravih šansi. Najbolju je imao Zaniolo koji nije dobro zahvatio pas Dinja.

Amaterska greška najboljeg golmana sveta

Unaj Emeri je odmah na poluvremenu uveo Leona Bejlija umesto neprimetnog Zaniola, ali je odmah Forest došao do drugog gola koji ide na dušu Emilijana Martineza.

Mangala je šutirao sa distance, Martinez je intervenisao, ali loše, lopta je otišla u vis i potom u mrežu, iako je Argentinac uspeo da je stigne, već je prešla nekoliko centimetara iza gol linije.

Podsećamo Martinez je pre samo nekoliko dana dobio nagradu za najboljeg svetskog golmana u protekloj ggodini. “Zlatna rukavica” mu je uručena u Parizu, a izgleda da mu put na jug nije prijao pošto je u prvoj utakmici posle primljene nagrade napravio fatalnu grešku.

Veliki broj navijača krenuo je sa podsmevanjem na račun Martineza, pa i na objavi iznad videli smo sarkastičan komentar.

U nastavku utakmice Vila je krenula na sve ili ništa, Votkins je glavom gađao pored stative, a potom je dobro gađao i Dijabi, na mestu je bio golman Vlahodimos.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Forest je uspeo da dođe do istorijske, prve pobede nad Aston Vilom u Premijer ligi.