Danac svetla tačka Junajtedu

Ima nešto u tom Severnom moru. Danac posle Holanda postao najmlađi koji je ovo uradio

U Severnom moru žive svakojaka bića, a čini se da su najopasnija napadači. Holand je 2019. godine postao najmlađi fudbaler koji je postigao u prva dva nastupa Lige šampiona dva gola. Sada je na drugo mesto izbio Danac Rasmus Hojlund.

Posle gola u prvom kolu protiv Bajerna (3:4), mladi Danac je pogodio i protiv Galatasaraja, u drugom nastupu elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Hojlund je stigao iz Atalante ovoga leta. Transfer je bio vredan ukupno 83.000.000 evra. “Crveni đavoli” su odmah platili “boginji” 74.000.000, dok će preostalih 9.000.000 na osnovu bonusa.

Već u 17. minutu je doneo prednost Junajtedu, koji je na poluvreme protiv Turaka otišao sa nerešenim rezultatom (1:1).

Na kraju, upisao se još jednom u strelce, ali neće biti srećan. Galatasaraj je iznenadio sve i slavio na Old Trafordu. Prelomni trenutak viđen je u u 77. minutu. Kazemiro je očajno startovao u svom kaznenom prostoru. Skrivio je jedanaesterac, a ujedno i zaradio drugi žuti karton. Ostavio je Junajted sa desetoricom, ali Mauro Ikardi je promašio penal.

Mogao je da bude tragičar Argentinac, da samo tri minuta kasnije nije ispravio svoju grešku. Katastrofalnom reakcijom odbrane Junajteda je ostao potpuno sam ispred Onane i to je iskoristio da donese istorijski trijumf Galati u Engleskoj.

Za novu muku Mančester junajteda i možda potvrdu reči Kevina Princa Boatenga, da je Ten Hag problem.

Podsetimo se prvih golova Holanda u Ligi šampiona iz 2019. godine. Da ponovimo, opasne zveri obitavaju u Severnom moru, jedna je Danac Hojlund, koja bi mogla da krene stopama Holanda. Ozbiljnim koracima gazi u tom smeru ovaj fudbaler crvenog dela Mančestera.