Sevilla players stand after the the Champions League Group B soccer match between Sevilla and PSV at the Ramon Sanchez-Pizjuan stadium in Seville, Spain, Wednesday, Nov.29, 2023. (AP Photo/Jose Breton)

Kup kralja: Sevilja se mučila bez Gudelja, Barsa jedva dobila četvrtoligaša

Ovaj vikend je rezervisan uglavnom za kup utakmice širom Evrope, tako je i u Španiji, gde se igraju mečevi šesnaestine finala Kupa kralja.

Tokom popodneva su plaman u osminu finala izborile ekipe Sevilje i Osasune, ali uz dosta muke.

Sevilja je, bez Nemanje Gudelja u sastavu, gostovala drugoligaškoj ekipi Ferola i tek u finišu meča izborila trijumf rezultatom 2:1.

Markao je posle pola sata igre doveo Sevilju u vođstvo, ali je početkom drugog poluvremena domaćin uzvratio golom Mancanare koji je u 50. minutu savladao našeg Marka Dmitrovića za izjednačenje na 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do 87. minuta, kada je Sančez doneo pobedu Sevilji i prolaz u osminu finala. Ko zna kako bi se ovaj meč završio, da strelac gola za Ferol nije isključen zbog dva žuta kartona u 75. minutu, pa je Sevilja u poslednjih 15-20 minuta imala igrača više na terenu.

Kvota skoro 16
Nemanja Gudelj

Barselona se mučila protiv četvrtoligaša

Fudbaleri Barseloni plasirali su se u osminu finala španskog Kupa kralja. Katalonci su kao gosti savladali četvrtoligaša Barbastro sa 3:2.

Povela je Barsa u 18. minutu golom Fermina Toresa, da bi vođstvo gostiju duplirao Rafinja posle šest minuta igre u drugom poluvremenu.

Ipak, nije se Barbastro obeshrabrio, i pored dva gola zaostatka. Uspeli su domaći da prepolove prednost Barse u 60. minutu kada je mrežu prvaka Španije zatresao Garido.

Dva minuta pre kraja mečaRobert Levandovski je golom iz penala praktično rešio utakmicu, ali je Mark Prat takođe posle pogotka iz kaznenog udarca učinio poslednje minute zanimljivim. Do senzacije ipak nije došlo.

U osminu finala plasirao se i Real Sosijedad koji je sa 1:0 kao gost bio bolji od Malage. Gol odluke za Baskijce postigao je Igor Zubeldija u 49. minutu.