Atletik Bilbao Selta klađenje u La ligi
Screenshot/YT/Atlhetic club

Najbolji meč u celoj Španiji! 7+, penal u 90+8… Iz Baskije se čuju zvona Segunde za Seltu

Duel u San Mamesu je imao sve: sedam golova, dva penala, preokret u rezultatu i završnicu koja zaustavlja srce, posebno ako ste navijač ekipe iz Galicije. U 12. kolu španske La lige, Atletik Bilbao Selta 4:3 (2:2).

Berengerov penal u 90+8 minutu bio je odlučujući za sve na ovoj utakmici. Bila je to možda najbolji meč u sezoni.

Gol Aleksa Berengera sa jedanaest metara produžio je beskrajnu agoniju Selte. Svetloplavi tim, koji je snažno startovao, dvaput i vodio na kraju je poklekao. Segunda deluje sve bliže Selti nego Primera, a ovo je tok meča.

Prvo poluvreme četiri gola – drugo nije za one sa slabim srcem

Čak četiri gola u prvom poluvremenu. Poveli su gosti u 25. minutu preko Aspasa, kojem je odlično asistirao Mingueza. Ipak u 37. je izjednačio Sanket.

Nije to bilo sve, Selta je od 41. minuta ponovo vodila preko Bambe, ali je u četvrtom minutu nadoknade Guruzeta drugi put izjednačio.

Na startu drugog poluvremena Atletik je na oduševljenje navijača poveo, ponovo je strelac bio Guruzeta. Imao je snage tim iz Viga da uzvratio, pa je izjednačio preko Larsena u 66. minutu.

Prethodno je gostima poništen pogodak, upravo Larsena, posle intervencije iz VAR sobe ustanovljeno je da je Norvežanin bio u ofsajd poziciji.

Mogla je Selta do vođstva, ali je u 72. minutu Aspas promašio jedanaesterac. I, jednostavno, kazna je morala da stigne, u poslednjim trenucima utakmice neoprezni Mingueza je igrao rukom, a Bilbao je dobio jedanaesterac. Odgovornost je u 90+8. minutu preuzeo Berenger, koji je saladao Guaitu.