Najveći derbi Engleske? Možda je nekad bio! Liverpul opet ponizio Mančester junajted na Old Trafordu

Liverpul je savladao Mančester junajted u najvećem derbiju Engleske sa 3:0 (2:0) zahvaljujući fantastičnoj igri Luisa Dijaza i Mohameda Salaha. Kolumbijski napadač postigao je oba gola za “Redse” u prvom poluvremenu, u 35. i 42. minutu, na dve asistencije Egipćanina, koji je bio strelac trećeg gola u 56.

Prvi gol je pao posle briljantne asistencije Mohameda Salaha, koji je preciznim pasom pronašao Dijaza, a ovaj je majstorski glavom poslao loptu u mrežu. Samo sedam minuta kasnije, Salah je ponovo bio ključan, kada je još jednom asistirao Kolumbijcu, koji je povećao na 2:0.

Salah je postigao treći gol na asistenciju Dominika Soboslaja, koji je izveo precizan pas iz sredine na desno krilo. Najbolji strelac “Redsa” je hladnokrvno realizovao šansu, još jednom potvrdivši svoju izuzetnu formu i doprinos timu.

Liverpul je dominirao tokom celog meča, a odlična igra Dijaza i Salaha obezbedila je važnu pobedu timu holandskog stručnjaka Arnea Slota, koji sjajno prebvodi velikana sa “Enfilda” na startu nove sezone posle odlaska Jirgena Klopa.

A Mančester junajted… Neka im je bog u pomoći.

Salah nastavlja da dominira

U poslednjih osam međusobnih susreta između Liverpula i Mančester junajteda, “Redsi” su pokazali dominaciju sa četiri pobede. Tim sa Old Traforda je upisao dve pobede, dok su dva duela završena bez pobednika.

Ova serija odražava trenutnu formu oba tima, gde Liverpul pokazuje superiornost u ključnim okršajima, dok Mančester junajted pokušava da pronađe način da se vrati na put stare slave.

Možda je i zanimljivija statistika koja kaže da je Liverpul u poslednjih deset utakmica postigao čak 26 golova protiv današnjeg rivala dok je primio samo sedam. Salah je postigao protiv Junjteda čak deset golova i pride namestio šest.

Liverpul je na pet poslednjih utakmica na Old Trafordu postigao čak 15 golova, a mnogi navijači Junajteda pamte poraze 2021. od 5:0 i 4:2 na svom stadionu.