Santosa zapalili grad

Navijači Santosa zapalili grad zbog ispadanja posle 111 godina (VIDEO)

Navijači Santosa palili su automobile dok su u besu izašli na ulice nakon što je klub ispao prvi put u 111-godišnjoj istoriji u niži rang.

Brazilski klub u kome je pokojna legenda Pele proveo sve osim poslednjih nekoliko godina igračke karijere izgubio je na svom terenu od Fortaleze sa 1:2. Bio je to poslednji meč ovosezonske brazilske Serije A. I odmah uzavrele pristalice izlile su svoj bes ispred klupskog stadiona Vila Belmiro.

Santos je bio jedan od samo tri brazilska kluba – zajedno sa Sao Paulom i Flamengom – koji nikada nisu ispali iz prve lige Brazila. BIli su u košmarnoj seriji od pet utakmica bez pobede kada je bilo najvažnije.

Izgledalo je da je Santos spreman da spreči ispadanje kada su u drugom poluvremenu izjednačili na 1:1 sa Fortalezom, a Bragantino je držao Vaska 1:1. Ali gol Serginja za Vasko u 82. minutu i ​​pogodak Lucera iz Fortaleze u nadoknadi vremena osudili su trostrukog šampiona Kopa Libertadores na ispadanje pred frustriranim domaćim navijačima