Endrik prestigao Nejmara i prišao Ronaldu

Palmeiras piše drugu uzastopnu, Santos posle 111 godina nije više član fantastične trojke

Palmeiras ponovo šampion Brazila, dok Santos posle 111 godina više nije član fantastične trojke koja nikada nije ispala iz lige! Tim iz Sao Paula je drugi put uzastopno osvojio titulu u Seriji A i rekordni 12. put u svojoj istoriji. To je i zvanično postalo činjenica nakon odigranog poslednjeg kola prvenstva. U njemu su zeleno-beli remizirali 1:1 na gostovanju Kruzeiru, ali je to bilo dovoljno da im garantuje zlatne medalje. Posle 111 godina slavni Santos napušta društvo najboljih. Ostaju samo Flamengo i Sao Paulo kao klubovi koji nikada u istoriji nisu ispali u niži rang.

Zeleni su bili ove godine i polufinalisti Kopa Libertadores, pa se može reći da je ovo uspešna sezona za njih.

Endrik je doveo Palmeirasa u vođstvo u 21. minutu. Odneo je loptu ispred šesnaesterca, njegov prvi udarac je odbranio, ali u drugom pokušaju uspeo je da pogodi za 0:1.

Kruzeiro je uspeo da dođe do boda u 80. minutu golom Nikaa, koji je pogodio posle asistencije Mateuša Pereire.

U međuvremenu, napadači Atletiko Mineira i Flamenga su podbacili u poslednjim mečevima, što je dodatno olakšalo zadatak Palmeirasu. Flamengo je izgubio 0:1 u gostima od Sao Paula, dok je Atletiko Mineiro pretrpeo težak poraz od 1:4 od Baije.

Tako je Palmeiras sezonu završio na 1. mestu sa 70 bodova, na drugom mestu u poslednjem trenutku našao se Gremio, koji je pobedio Fluminense sa 3:2 i završio sa 68 bodova. Treći je bio Atletiko Mineiro sa 66 bodova, kao i Flamengo, koji je završio na četvrtom mestu u konačnom plasmanu.