Mallorca's goalkeeper Predrag Rajkovic celebrates after his teammate Abdon scored his side's second goal during a Spanish La Liga soccer match between Mallorca and Barcelona at the Son Moix stadium in Palma de Mallorca, Spain, Tuesday, Sept. 26, 2023. (AP Photo/Francisco Ubilla)

Rajković tužan napustio glavni grad. Sreća se piše imenom Reala

Na sitno, a dobitno. Takav je Real Madrid bio večeras, kao da se urotio da ne ispuni ništa od čuvenih kladioničarskih kombinacija golova i fiksa. Tek jedan, ali vredan, protiv Majorke Predraga Rajkovića za pobedu – 1:0 (0:0).

I dok je trajala inicijativa Reala, tim Majorke je umalo došao do vođstva. U 42. minutu Antonio Sančez je glavom na centaršut pogodio prečku, a malo je falilo da onda od okvira završi u golu.

U dodatom vremenu, Andrii Lunin nije uspeo da interveniše na najbolji način nakon što su pritisli gosti ispred njega, a Larin je zamalo stigao da pogodi za Majorku.

Real je pritiskao i na početku drugog dela, ali je u 54. Majorka organizovala novu opasnost, gde je Ukrajinac ponovo imao sreće.

Anćeloti je izveo Vinisijusa i Krosa, pojačavajući napad Braimom Dijazom i Hoseluom. Prvi od njih bio je blizu pogotka u 69. kada je letećim skokom dokačio loptu, ali je ona pogodila levu stativu Rajkovićevog gola.

Da je sreća saveznik Reala bilo je vidljivo u 78. minutu. Ridiger je iskoristio centaršut Luke Modrića i pogodio za 1:0. Rajković nije imao sreće da ostvari prvi remi protiv Reala u karijeri (1-0-2).