Srpsko-hrvatska veza Gudelj

Srpsko-hrvatska veza Gudelj-Rakitić nije zaustavila đule. Hari nije drvo, a nije ni Onana

Uzalud sve, ne može srpsko-hrvatska veza Nemanja Gudelj-Ivan Rakitić da nosi celu Andaluziju na svojim leđima. Učinili su Nemanja Gudelj i Ivan Rakitić šta je do njih, ali je na kraju pobedu slavio gost, Sevilja – Arsenal 1:2 (0:1). U drugom meču, vest dana je da je uvek kritikovani, nekad sa pravom, a nekad i ne, Hari Megvajer bio je arhitekta pobede Mančester junajteda nad Kopenagenom – 1:0. Pogodio je Hari, a Onana odbranio penal Džordanu Larsonu, sinu nekadašnjeg igrača Mančester junajteda Henriku, pa je tako meč završen – 1:0 (0:0).

Podsetimo, nešto ranije, Galatasaraj je kao domaćin poražen od Bajerna. dok je Inter kod kuće slavio protiv Salcburga. Izveštaje tih mečeva možete pročitati klikom OVDE.

SEVILJA PRIMILA U NAJGOREM MOMENTU GOL

David Reja je ponovo pokazao nervozu kao i u derbiju protiv Čelsija. U prvih 20 minuta dva puta je dodao loptu protivničkim igračima, ali domaćini nisu uspeli da iskoriste njegove greške.

Utakmica je posle 20. minuta postala prilično taktička i izjednačena, a do nadoknade vremena nije bilo ni jedne interesantne situacije ispred dva gola. Trajalo je četiri minuta, a u tom periodu dešavale su se najzanimljivije stvari.

U prvom od njih, Sevilja je imala prvu šansu. Ramos je preuzeo napad, pronašavši Okamposa na levoj strani. Ovaj je prosledio do El Nasirija, koji je šutirao u dalji ugao, ali je lopta proletela nekoliko centimetara van.

Arsenal je poveo u četvrtom minutu nadoknade vremena. Žezus se majstorski već na polovini gostiju otarasio dvojice protivničkih igrača, a potom lepo asistirao do Martinelija, koji je prošao pored odbrane Sevilje i poslao loptu u svoju praznu mrežu.

Taman da razbije monotoniju prvog poluvremena u Ligi šampiona večeras.

POSLE LOŠEG MOŽE I GORE

Loše je ušla Sevilja u drugo poluvreme. Već na startu je bio jedan nesporazum koji učenici Mikela Artete nisu iskoristili. Vrlo brzo su ispravili grešku. Igrao se 53. minut, Deklan Rajs je spustio levo za Žezusa. Brazilac je uleteo u peterac, probio se pored statičnog Navasa pre nego što je uputio udarac u gornji dalji ugao.

Smanjila je španska ekipa pet minuta kasnije. Korner Ivana Rakitića je u gol pretvorio Nemanja Gudelj.

Nažalost, do kraja utakmice domaćin nije uspeo da dođe do boda. Jedina uteha je što ni Lans nije pobedio (1:1 protiv PSV-a). Sve je još uvek otvoreno u toj grupi.

SEVILJA – ARSENAL 1:2 (0:1)

Strelci: Martineli 45+3, Žesus 53, Gudelj 59;

Stadion: Sančes Pishuan;

Sudija: Gustav Niberg.

Sevilja: Niland- Akunja, Gudelj, Ramos, Navas (od 79. Sančez) Rakitić, Sumare, Sou (od 57. Diaz) Okampos, En Neziri, Lukebako (od 57. Lamela)

Arsenal: Raja – Tomijasu, Gabrijel, Saliba, Vajt – Rajs, Žoržinjo, Edegor (od 73. Haverc), Martineli (od 90. Kivijor), Žesus (od 81. minuta Enketija), Saka (od 81. Trosar)