Ferguson rekord

U duelu bivših Mihinih klubova – Škot izjednačio rekord star 62 godine

Bolonja nije bila pobedila Lacio još od oktobra 2021. godine. Od tada su zabeleženi tri poraza i jedan nerešen ishod u susretima između ova dva tima u okviru Serije A i Kupa Italije. A onda, čudesni Ferguson je postigao jedini gol i doneo pobedu 1:0 (0:0). Izjednačio je rekord Denisa Loa sa Torinom u sezoni 1961/1962 od 10 golova, najviše što je neki Škot dao u jednoj sezoni Serije A.

Utakmica je počela živahno. Kasteljanos je zadrmao prečku nakon što je Manuel Lacari poslao odličan centaršut. Međutim, sudija je već svirao prekršaj zbog guranja.

Bolonja je forsirala visoki presing, a Saelemaekers je pokušao da uputi loptu u šesnaesterac, ali je Romanjoli uspešno očistio.

Nekoliko trenutaka kasnije, Lacio je izveo korner. Marušić je izborio ovaj korner, a Luis Alberto je pokušao da izvede direktan šut iz ugla na gol. Njegov pokušaj je završio direktno u rukama Skorupskog.

U 20. minutu, Lacio je imao još jedan korner, koji je izborio Marušić. Luis Alberto je izveo korner, a Romanjoli je uspeo da se izdigne iznad odbrane i uputi snažan udarac glavom. Međutim, Skorupski je bio na pravom mestu i sigurno uhvatio loptu.

U 21. minutu, Lacio je imao sjajnu šansu da postigne gol. Pokušaj Lazićea je završio na stativi, a potom je Kasteljanos pokušao da iskoristi odbijenu loptu. Međutim, njegov drugi pokušaj je zaustavljen od strane odbrane, a nakon toga je čak i tražio jedanaesterac. Ipak, izgledalo je da je on zapravo srušio Zirkzea.

Bolonja je povela u roku od nekoliko sekundi nakon starta drugog poluvremena., Zirkzijev prelepo dodao do Fergusona koji je iskoristio priliku i dao jedini gol na meču. Time je Škot izjednačio rekord star skoro 62 godine.