Frankfurt's Eric Junior Dina Ebimbe, center, scores his side's fourth goal of the game past Munich goalkeeper Manuel Neuer during the German Bundesliga soccer match between Eintracht Frankfurt and Bayern Munich at Deutsche Bank Park in Frankfurt, Germany, Saturday, Dec. 9, 2023. (Arne Dedert/dpa via AP)
Nemoćni Manuel Nojer (Foto: Beta/Arne Dedert/dpa via AP)

Velika sramota nemačkog rekordera: Bajern popio “petardu” u Frankfurtu!

Nemački šampion Bajern iz Minhena doživeo je pravu katastrofu na gostovanju u Frankfurtu gde je poražen od Ajntrahta sa 5:1 u 14. kolu Bundeslige.

Domaćin, koji nije pobedio na prethodnih šest utakmica u svim takmičenjima i sredinom nedelje ispao iz kupa od trećeligaša Osnabrika, naneo je Bavaracima najteži poraz ove sezone.

Da nesreća bude veća po goste igrali su u najjačem sastavu, ali ih je Ajntraht prosto razneo. Strelci za domaćina bili su Marmuš u 12, Dina Embimbe u 31 i 50. Hugo Larson u 36. i Knauf u 60. Počasni pogodak za Bajern dao je Kimih u završnici prvog poluvremena.

Tako je Bajern stigao do prvog poraza u sezoni, a lider Leverkuzen imaće sutra priliku da mu pobegne na šest bodova (uz utakmicu više) na vrhu Bundeslige.

Ovo je, inače, drugi put da je Ajntraht pobedio Bajern sa 5:1 u Bundesligi u ovom veku. Prethodni put u novembru 2019. kada je bilo takođe 5:1 ceh je platio tadašnji trener Bavaraca Niko Kovač koji je smenjen. Teško je za poverovati da će Tomas Tuhel platiti istu cenu ovog puta.

Hrvat pokrenuo Union

Izuzetno efikasno subotnje popodne u Bundesligi, na pet utakmica palo je čak 18 golova.

Osim u Frankfurtu, efikasno je bilo i u Berlinu gde je Union pobedio posle četiri meseca sa novim trenerom Nenadom Bjelicom na čelu. Hrvat je “razdrmao” čelične, a ceh je platila Borusija iz Menhengladbaha – 3:1.

Strelci za Union bili su Foland u 24. iz penala, Holerbah u 50. i Kufman u 75, dok je počasni gol za goste dao Alesan Plea u 77. minutu.

Frajburg šokirao Vukove

Frajburg je kao gost savladao Volfzburg sa 1:0, a pogodak odluke dao je Mihael Gregorič u 74. minutu, dok je Verder pobedio Augzburg (2:0) golovima Štarka u 39. i Dukša u 65. minutu.

U okršaju novajlija Hajdenhajm je pobedio Darmštad sa 3:2. Gosti su vodili sa 2:1, ali je Mainka sa dva gola za samo dva minuta doneo malenom klubu iz Baden-Virtemburga.