Zima Bavarske Istanbul

Zima iz Bavarske stigla u Istanbul za šest minuta

Delovalo je da će to biti ugodna noć u jedinom gradu na dva kontinenta, a onda je usledilo pogoršanje vremena, zima iz Bavarske se za šest minuta stuštila na Istanbul. U meču trećeg kola Lige šampiona, zahvaljujući tandemu Hari Kejn – Musijala, Bajern je slavio u Turskoj protiv Galatasaraja 3:1 (1:1).

Na kraju su uzalud Turci pred meč Galatasaraj – Bajern pustili priču da Mauro Ikardi neće igrati, a Argentinac je već u prvom poluvremenu bio centralna figura meča.

Galatasaraj je bolje počeo meč i već u prvim minutima pritisnuo slavnog rivala. U 7. minutu Kerem Akturoglu je uputio prvi direktan udarac na meču, ali je Sven Ulrajh odbranio.

U sledećem napadu, međutim, Bajern je kaznio rivala. Posle brzog napada, Leroa Sane je dobro dodao do Kingslija Komana, koji je odmerenim udarcem ućutkao vartrene navijače domaćina u Istanbulu – 0:1.

Bukvalno u narednom napadu „lavovi” su mogli da izjednače nakon što je Tete dobro centrirao i Kerem Akturoglu je atraktivno izveo makazice. Ponovo je Ulrajh fantastično intervenisao i sačuvao siguran gol.

GALATA U PRVOM IGRALA BOLJE OD NEMACA

Bolje je igrala Galata i neko je “pogledao” zbog toga. U 28., posle još jednog dobrog napada Turaka, Jozua Kimih je sapleo Maura Ikardija i sudija Davide Masa je dosudio penal. Odgovornost je preuzeo Argentinac, koji je hladnokrvno izveo udarac sa 11 metara u stilu “Panenke” i vratio izjednačenje – 1:1.

Samo pet minuta kasnije Hari Kejn je probao glavom nakon centaršuta iz kornera, ali je Muslera uhvatio. U 39. minutu Galatasaraj je promašio baš dobru priliku. Istaknuti Kerem Akturoglu ponovo se našao oči u oči sa Svenom Ulrajhom. Rezervni golman nemačkog kluba spasao je svoj tim.

Već u narednom minutu Ikardi je šutirao neprecizno glavom posle kornera.

Tokom prvog poluvremena turski tim je uputio 16 udaraca na protivnički gol, od čega četiri u okvir. Fudbaleri Bajerna su triput šutirali ka Musleri (od toga dva u okvir gola). Galatasaraj je takođe imao veći posed lopte – 53%.

Ikardi Bajern

ŠTA SE DESILO TURCIMA U DRUGOM POLUVREMENU?

A onda u razmaku od šest minuta drugog poluvremena sve se srušilo za “lavove”. Prvo je Hari Kejn iskoristio dodavanje Musijale u 73. minutu da donese prednost nemačkom timu. Izmene, u kojima su Jilmaz, Anhelino i Ziješ dobili šansu umesto Akturkoglua, Karataša i Zahe pokazale su se ne baš kao dobre po domaćina.

Isti igrači kod drugog gola, samo obrnute uloge i šest minuta kasnije Bavarci su vodili 3:1.

Zima iz Bavarske je tako pogodila Istanbul da se do kraja večeri nije vreme prolepšalo.

GALATASARAJ – BAJERN 1:3 (1:1)

Strelci: Ikardi 30. penal – Koman 8, Kejn 73, Musijala 79.

Stadion: Rams park

Sudija: Davide Masa

Žuti kartoni: Tete, Lajhman – Leimer, Sane, Dejvis

GALATASARAJ (4-2-3-1): Muslera, Bojej, Sančez, Bardakj, Karataš (od 75. Anhelino); Aihan, Toreira; Tete, Aktiuroglu (od 74. Jilmaz), Zaha (od 75. Ziješ); Ikardi

BAJERN (4-2-3-1): Ulrajh; Mazraui (od 78. Sar), de Liht, Kim, Davis; Leimer, Kimih; Sane, Musiala, Koman (od 83. Tel) (od ; Kejn (od 83. Čupo Moting)

U drugoj utakmici ranog programa od 18.55, Inter je uspeo da dođe do pobede u Milanu protiv Salcburga – 2:1 (1:1). Heroj trijumfa bio je Hakan Čalhanoglu, koji je u drugom poluvremenu realizovao jedanaesterac za domaćina.

Strahinja Pavlović je igrao od prvog minuta kod gostiju, dok je Petar Ratkov dobio priliku u 71. minutu. Aleksa Terzić je preskočio meč zbog povrede.

Kvote za sve ostale mečeve Lige šampiona možete videti klikom OVDE.