Aleks Garsija Đirona

Znate šta? Ova Đirona stvarno počinje da liči na Lester

Šta se ovo upravo dogodilo?! Festival golova, pet za jedno poluvreme, po još dva u drugom, i na kraju… Trljamo oči, međutim, ne laže ni televizor, a ni internet, Đirona je pobedila Atletiko – 4:3. I nije tih 7+ (blago onom ko ih je osetio na kladionici), najluđe sa ovog meča.

Činjenica da klub koji u celoj ekipi nema igrača koji je osvojio titulu La lige, je izjednačen sa Realom posle 19 kola šampionata… To je ono što nas navodi da sve više verujemo kako ova Đirona može biti onaj šampionski Lester.

Golom Valerija u drugom minutu otvoren je sezona lova na golmane. Uzvratio je Morata u 14, da bi naredna dva išla na konto Đirone (Savio 26. i Blind 39). Do kraja, Morata, koji u ustima nosi ovaj Atletiko pogađa za smanjenje. Dao je još jedan gol minut kasnije, ali je poništen zbog ofsajda.

Nije ga to sprečilo. Morata postiže treći gol za Atletiko u 54. Ipak, prvi minut nadoknade i Martin! Pobeda koja definitivno ističe snažnu kandidaturu za titulu Đirone.