Saša Lukić; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Megvajer divljački nasrnuo na Sašu Lukića: Dao je gol, ali je “Old traford” šokiran u 97. minutu!

Fudbaleri Fulama napravili su najveće iznenađenje 26. kola engleske Premijer lige, pošto su savladali Mančester junajted u gostima rezultatom 2:1 (0:0). Susret je rešen u sedmom minutu nadoknade, čime je, na neki način, zadovoljena pravda. Odnosno, nepravda koja je učinjena srpskom reprezentativcu Saši Lukiću.

Naime, u 36. minutu je Hari Megvajer divljački startovao na nogu Lukića. Otvoreni đon i žestoki urlik Srbina nisu bili dovoljni sudiji, pa ni VAR-u da dodeli crveni karton engleskom štoperu. Neshvatljivo, ali tako je.

Kasnije je Fulam poveo golom Kalvina Bejsija u 65. minutu i išao je ka pobedi, dok upravo Megvajer nije doneo izjednačenje. U 89. minutu je pokupio odbitak i doneo 1:1, a činilo se i remi “crvenim đavolima”. Međutim, nije bilo tako i ostali su bez ikakvog plena u ovom meču.

“Kotidžersi” su u sedmom minutu nadoknade postigli gol preko Aleksa Ivobija i šokirali “teatar snova”. A možda i potpisali i pečatirali otkaz Eriku ten Hagu, kome uveliko visi “mač nad glavom”. Junajted je sada na 6. poziciji sa 44 osvojena boda, dok Fulam ima 12 manje na 12. mestu.

Vila brojala do četiri

Aston Vila je na svom terenu u Birmingemu pobedila Notingem Forest 4:2. Domaći su poveli golom Olija Votkinsa u četvrtom minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Daglas Luis, u 29. i 39. minutu. Forest je posle toga postigao dva gola, Musa Nijakate u petom minutu nadoknade prvog poluvremena i Morgan Gibs-Vajt u 48. minutu. Konačan rezultat postavio je Leon Bejli golom u 61. minutu.

Aston Vila ima 16 pobeda i 52 boda na četvrtom mestu na tabeli. Forest posle 14. poraza zauzima 16. mesto sa 24 boda.

Palas ubedljiv, Brajton se izvukao u 95′

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su kao domaćini Barnli 3:0. Golove za Kristal Palas postigli su Kris Ričards u 68, Džordan Aju u 72. i Žan-Filip Mateta u 77. minutu iz jedanaesterca. Barnli je od 35. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Džoš Braunhil dobio crveni karton.

Brajton je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Evertona. Everton je poveo golom koji je Džared Brejtvejt postigao u 73. minutu, a bod domaćima obezbedio je Luis Dank u petom minutu nadoknade vremena. Brajton je utakmicu završio sa desetoricom igrača, nakon što je Bili Gilmor dobio crveni karton u 81. minutu.

Brajton zauzima sedmo mesto na tabeli sa 39 bodova, a Everton je 17. sa 21 bodom, bodom više i utakmicom više od Lutona, koji je prvi u zoni ispadanja.