Antoan Grizman, blama ga spasio Memfis Depaj
Antoan Grizman (Foto: Beta/AP)

Memfis Depaj spasio Grizmana, Francuz se obrukao s bele tačke: Atletiko ide u polufinale posle VAR ludila u 97. minutu (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u polufinale Kupa Kralja pobedom nad Seviljom od 1:0, a najzaslužniji za to bio je Memfis Depaj.

Malo je falilo da Antoan Grizman na otvaranju prvog poluvremena bude potpuni tragičar, ali baš tragičar. Francuz je na komičan način promašio penal.

Pogledajte taj detalj OVDE.

Međutim, i pored “nule” na semaforu sve do 79. minuta, kada je proradila “super izmena” Dijega Simeonea. Na scenu je stupio Memfis Depaj, koji je 15-ak minuta ranije ušao u igru. Lepo se snašao u kaznenom prostoru i praktično svojeručno eliminisao Valensiju. Bio je ovo tek peti njegov gol u sezoni, ali već treći u Kupu Kralja.

Pogledajte gol OVDE.

Imala je Sevilja jednu veliku šansu u samoj završnici meča, ali Serhio Ramos je ovog puta protiv Atletika bio neprecizan. I to sa samo par metara. Šest golova je u karijeri dao Jorgandžijama, ali večeras to jednostavno nije bilo suđeno.

A onda, u sedmom minutu nadoknade, neverovatan momenat. Barios je prodao loptu ispred Oblakovog kaznenog prostora, a sudija je odmah pokazao na belu tačku, jer je upravo Barios srušio Erika Lamelu u šesnaestercu,

Međutim, umešala se VAR soba, pa je taj penal poništen, posle čega je Atletiko otišao u polufinale.

Taj detalj pogledajte OVDE.

S obzirom na to koliko Memfisu Depaju prija ovo takmičenje, videćemo može li Atletiko nešto više da napravi do kraja, pošto su mu sada ostali samo još polufinale i finale.

A znamo već kako se Simeoneove ekipe snalaze u nokaut takmičenjima.