Lionel Mesi

Mesi se ispromašivao, pa asistirao, Argentina slavila: Kanada namučila šampiona sveta na otvaranju Kopa Amerike (VIDEO)

Šampion sveta i Južne Amerike, selekcija Argentine i Lionel Mesi, pobedom su počeli odbranu titule na Kopa Amerika. Gaučosi su u Atlanti pobedili Kanadu sa 2:0.

Ove dve selekcije odigrale su veoma dobar meč, a na kraju je pobedio bolji tim. Razlika je mogla da bude i veća, a ono što nije kriv je Lionel Mesi, koji je propustio prilično neverovatne stvari.

Na prvi gol na ovom meču trebalo je da čekamo do 49. minuta. Hulijan Alvarez ga koristi na pravom mestu i odbija loptu u mrežu Kanade za prednost Argentine od 1:0.

Mesi promašivao, ali je kreirao

Argentina je tada imala još nekoliko sjajnih šansi. Lionel Mesi je imao dve odlične šanse, sam pred protivničkim golmanom, ali nije uspeo da postigne gol.

Nekada je Leo lagano završavao ove akcije. Ipak, ovog puta lopta nije htela u mrežu i ostao je bez pogotka.

Međutim, Mesi je pored toga bio zaista fenomenalan na terenu. U 88. minutu je fenomenalnom asistencijom za pogodak Lautara Martineza (2:0) spasio stvari i Gaučosi su tu završili ovaj meč.

Kreirao je Mesi čak pet velikih šansi, a ovo mu je bio 35. nastup na Kopa Amerika čime je postao rekorder.

Mesi je nakon utakmice istakao kako su Argentinci dobro znali šta ih čeka na meču s Kanadom.

– Znali smo da će biti jako teško, fizički jako naporan meč. U prvom poluvremenu smo imali izuzetno malo prostora. Srećom postigli smo brzo gol u nastavku, no nije išlo sve tako lagano – rekao je Mesi i dodaje:

– Strpljivo smo gradili igru, prenosili loptu s jedne na drugu stranu. Protivnici uvek imaju poseban motiv protiv nas, pa moramo da zadržimo kontrolu nad utakmicom – istakao je Messi.

Gaučosi u narednom kolu 26. juna igraju meč protiv selekcije Čilea. U grupi je još Peru.

Argentina je uz Brazil najveći favorit za osvajanje naslova i Gaučosi silno žele rekordni 16. trofej.

Na Kopa Amerika možete da se kladite OVDE.