Gelor Kanga slavi gol iz penala protiv Novog Pazara
Kanga i Mijatović (Foto: MN Press/Marko Metlaš)

Mijatović je Zvezdino čudo: Mladi biser het-trikom prizemljio Lalatove Golubove! (VIDEO)

Fudbaleri Spartaka dočekali su Crvenu zvezdu u Subotici u okviru 19. kola Superlige Srbije. Izabranici Baraka Bahara slavili su nad momcima Nenada Lalatovića, a rezultat je bio 3:1 (1:0) u korist beogradske ekipe.

Gosti su bili apsolutni favoriti na ovom meču i novom pobedom su popravili atmosferu uoči 171. večitog derbija sa Partizanom u Humskoj koji se igra u sredu od 18 časova.

Spartak će u narednom kolu imati teško gostovanje Novom Pazaru, zahuktaloj ekipi koja je bila bolja od Radnika ovog vikenda.

Junak ovog meča bio je Jovan Mijatović, koji je postigao het-trik, svoj prvi seniorski.

– Mislim da je previsok rezultat, primili smo 3 gola iz prekida. Najviše mi je krivo da primimo četiri gola. Nemoguće da mali Mijatović bude sam u poslednjim minutima utakmice i da da gol – rekao je Lalatović posle utakmice.

Jedini gol za Spartak bio je delo Andreja Todorovskog, dok je za crveno-bele jedan pogodak, i to opet glavom, postigao Katai. Inače, i Mijatović je dva puta tim delom tela bio precizan.

– Hteli smo da pobedimo, ali nije lako igrati ovde. Protivnik je bio veoma agresivan i morali smo da se adaptiramo na teren i na njegovu motivaciju. Mijatović jako dobro radi na terenu, nije samo dobar u postizanju golova. Mnogo radi za tim – istakao je Bahar po završetku ovog duela.

Tok utakmice:

I poluvreme

Već u osmom minutu Endijaje je pogodio prečku glavom sa nekih pet metara. U prvih 25 minuta, osim tog detalja, uspevao je domaćin predvođen Nenadom Lalatovićem da na dobar način parira šampionu Srbije.

Međutim, upravo u 26. minutu asistirao je jedan Zvezdin mladić Kosta Nedeljković, a pogodak glavom dao je Jovan Mijatović. Njegov šesti seniorski pogodak u sezoni, definitivno je svetla budućnost pred njim.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu za Spartak imao je Ognjen Mudrinski, bivši napadač Zvezde i miljenik Nenada Lalatovića još iz dana provedenih u Čukaričkom.

II poluvreme

Samo nepunih osam minuta se igralo u drugom delu, a Aleksandar Katai je postigao novi pogodak glavom u ovoj sezoni. Kao da je Nikola Žigić. To je bio njegov četvrti pogodak na četiri meča u domaćem prvenstvu zaredom.

Međutim, već u 10. minutu drugog poluvremena, Andrej Todorovski je postigao pogodak za domaći tim, pa je Spartak smanjio.

A onda, potpuna ludnica, posle samo minut vremena, novi gol za Zvezdu, Kao da odbrane nisu postojale u tom trenutku. Hvang je poslao sjajno dodavanje, loše se postavio Vidaković, a Mijatović daje sedmi seniorski gol u sezoni.

Do kraja, nije bilo pravih opasnosti ispred gola Spartaka, dok je jedan sjajan udarac Juga Stanojeva odbranio Omri Glazer. Inače, Stanojev i Katai su u srodstvu.