Jovan Mijatović je postigao prvi gol za Njujork Siti, Printscreen: Apple TV

Mijatović postigao prvi gol posle 6 meseci, ali uzalud: Spektakularni preokret od 0:2 do 4:2 za 10 minuta

Jovan Mijatović koji je u početkom februara prešao iz Crvene zvezde u Njujork Siti za višemilionsku sumu postigao je tek sada svoj prvi gol u zvaničnim utakmicama. Međutim, njegov klub je na kraju izgubio neverovatnim preokretom.

Dobio je priliku mladi napadač da startuje u meču Njujork Sitija i Sinsinatija u KONKAKAF Liga kupu. I to se ispostavilo kao dobar potez trenera. Fantastično je reagovao na odbijenu loptu i iz nimalo lake situacije u 60. minutu zatresao mrežu.

Bio je to pogodak za vođstvo od 2:0 njegovog tima i činilo se da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, njegov tim je potom doživeo potpuni raspad. Domaćin je napravio ludi preokret od 79. do 89. minuta i postigao 4 gola u tom periodu.

Mijatović je pre toga u 71. minutu napustio igru. Za Njujork je na ovom meču igrao još jedan srpski internacionalac, Strahinja Tanasijević. Međutim, za obojicu je učešće u ovogodišnjem izdanju Liga kupa Severne i centralne Amerike završeno.

Drugi američki tim za koji igraju srpski fudbaleri, LA Galaksi, je bio uspešniji i prošao je dalje preko penala protiv Čivas Gvadalahare. Junak je bio golman Novak Mićović koji je odbranio 2 penala.

Dejan Joveljić nije bio u konkurenciji za postavu losanđeleskog tima za ovaj meč.