ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_03

Mijatović sačuvao Baharu posao, opet: Mučna Zvezda kroz trnje jedva do pobede

Crvena zvezda je u 15. kolu Super lige Srbije uz mnogo muke uspela da savlada Železničar u Pančevu rezultatom 2:1. Igrači Baraka Bahara došli su do izuzetno važne pobede posle preoktreta.

Zvezda je na poluvremenu imala zaostatak od jednog gola razlike (1:0), a gol za Pančevce postigao je Lazar Romanić nekadašnji igrač crveno belih u 15. minutu susreta.

Nije Zvezda izgledala najbolje nakon prvog dela igre pa je već od starta drugog poluvremena Barak Bahar u igru uveo Mirka Ivanića i Jovana Mijatovića. Ta odluka se pokazala kao klučna, pošto su upravo njih dvojica bili strelci za crveno-bele.

Prvo je u 61. minutu mrežu Živkovića zatresao Mirko Ivanić, a u 77. minutu posle centaršuta Kange mladi Mijatović je postigao pobedonosni gol za 2:1. Crveno-beli upisali su nova tri boda i nalaze se na drugom mestu sa 34 boda. Železničar je prekinuo niz od tri utakmice bez poraza, 15. su na tabeli sa 11 bodova.

ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_50

Zvezda ne igra dobro

Zvezda ne igra dobro, a sve slabosti tim Baraka Bahara pokazao je u prvom poluvremenu. Tada su imali loptu u nogama, ali je ponovo izostala realizacija šansi. Na drugoj strani terena već uobičajeno Zvezda ne može ništa da odbrani, ponovo je šištalo sa svih strana – najviše sa leve, što je čini se video i Bahar.

Rodić je zamenjen na poluvremenu, a na njegovo mesto ušao je Lazar Nikolić. Drugo poluvreme krenula je Crvena zvezda ofanzivnije, a novi odmorni igrači uspeli su da preokrenu rezultat. Ova utakmica dobijena je isključivo na individualni kvalitet, a da nije očekivao lak meč konstatovao je i strateg crveno-belih.

– Nisam očekivao lak meč, svaka utakmica je teška. Nije lako doći na ovaj teren. Imali smo dobro drugo poluvreme, kreirali šanse i pobedili to je najvažnije. Šta je razlog bolje utakmice u drugom poluvrmeenu moramo da vidimo, sledi sada pauza i mi ćemo iskoristiti to da analiziramo našu igru. Imali smo dosta više fokusa u tom delu utakmice – konstatovao je Barak Bahar.

ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_02

Sastavi i rezerve

ŽELEZNIČAR: Živković, Lakićević, Stanković, Balaž, Konatar, Hajdin, Pantelić, Đorđević, Grgić, Romanić, Pavlov.
CRVENA ZVEZDA: Popović, Điga, Dragović, Rodić, Nedeljković, Kanga, Kangva, Lučić, Katai, Olajinka, Endiaje.

Železničar – rezerve: Stanković, M. Jovanović, Knežević, Kovačević, Krajišnik, Markišić, Šušnjar, Trifunović, Gajić, Purtić i S. Jovanović.

Zvezda – rezerve: Vasiljević, Degenek, Ivanić, Stamenić, Kraso, Mijatović, Bukari, Mijailović, Hvang, Nikolić i Mitrović.

UŽIVO:

Kraj – Zvezda je uz dosta muke uspela da savlada Železničar u Pančevu rezultatom 2:1 posle preokreta.

76. minut – Jovan Mijatović ponovo postiže pogodak sa klupe. Fantastično je centrirao Kanga, a Mijatović je nogom iz peterca matirao golmana Železničara – 2:1

73. minut – Traže igrači Železničara penal, međutim sudija je ostao nema. Šušnjar je pogodio u ruku Dragovića, ali arbitar gestikulira da je ruka bila uz telo, pa se utakmica nastavlja.

68. minut – Podigla je nivo igre Crvena zvezda, te je posle izjednačujućeg gola imala i nekoliko dobrih situacija da dođe do prednosti. Međutim, Vladan Živković je uspeo da sačuva mrežu. Trener Železničara izveo je iz igre Evgena Pavlova, a na njegovo mesto ušao je Đorđe Šušnjar.

61. minut – GOOOOL! Mirko Ivanić je oplemenio i razbudio igrače Zvezde nakon ulaska u igru, a sada je postigao i gol. Proigrao je Mijatović Ivanića koji je lako ušao u šesnaesterac, te matirao golmana Železničara. Izmene Baraka Bahara urodile su plodom – 1:1

55. minut – Bahar panično menja igrače, već u 55. minutu u igru su ušla još dva igrača crveno-belih Osman Bukari i Mirko Ivanić. Teren su napustili Kangva i Katai.

ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_13

47. minut – Jovan Mijatović je osveženje u napadu Zvezde, a to je pokazao i samo minut od ulaska u igru. Posle driblinga uputio je šut ka golu Železničara, međutim lopta je okrznula prečku i završila u gol-autu

46. minut –  Morao je Bahar da menja već na poluvremenu što je bilo i očekivano. Lazar Nikolić i Jovan Mijatović započeće drugo poluvreme umesto Ndijaja koji je vrlo malo pokazao u prvom poluvremenu, takođe teren je napustio i Milan Rodić.

ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_28

I poluvreme

Veliki šok u Pančevu – Crvena zvezda gubi posle prvog poluvremena od Železničara 1:0. Ne igra Zvezda dobro. Crveno-beli su posedom lopte dominirali, međutim nisu imali izgledne prilike za gol. Železničar je poveo posle sjajnog udarca glavom nekadašnjeg igrača Crvene zvezde Lazara Romanića, a Pančevci su mogli i do ubedljivije razlike.

Ostaje drugo poluvreme i novih 45. minuta da igrači Baraka Bahara pokušaju da naprave veliki preokret i obezbede tri boda. Sa druge strane očekivano je da će se Železničar povući i kao i u prvom delu igre čekati grešku gostiju.

38. minut – Malo je nedostajalo da bude 2:0! Grbić je uputio sjajan šut ka golu Popovića koji je bio već savladan, međutim lopta je otišla tik pokraj leve stative. Većina navijača i jednog i drugog tima su videli loptu u golu.

ZELEZNICAR_vs_CRVENA_ZVEZDA_04

27. minut – Najbolja prilika za goste, Katai je sjajno uputio šut glavom ka golu Železničara ali rezultat je ostao nepromenjen. Posle centaršuta Kange najviši u šesnaestercu domaćih bio je Aleksandar Katai, ali lopta je otišla malo pored desne stative gola.

16. minut – GOOOOL! Kakav gol Železničara. Đorđević je fantastično uputio centaršut, a Romanić se samo poklonio i glavom zatresao mrežu Zvezde – 1:0. Gol je postigao rođeni Kragujevčanin koje je kao mlad igrač došao u Crvenu zvezdu, ali nikada nije dobio šansu u prvom timu.

15. minut – Zvezda igra napadački. Vladimir Lučić je imao dve dobre prilike, međutim rezultat je ostao nepromenjen. Ekipa Železničara se brani na svojoj polovini i čeka grešku igrača Crvene zvezde – 0:0