Jovan Mijatović; Foto: MN Press

Mijatović slomio Lučance, Hvang ih zakucao – Zvezda se izjednačila sa Partizanom i oborila svetski rekord!

Crvena zvezda je u okviru 18. kola Superlige Srbije dočekala lučansku Mladost. sa dva jasna cilja – da upiše novu “trojku” i da obori svetski rekord. I uspela je u tom cilju, pošto je na stadionu “Rajko Mitić” bilo 3:1 (1:1). Možda teže nego što se očekivalo, ali cilj ne bira sredstva.

Crveno-beli od ove večeri mogu da se pohvale da su svetski rekorderi, pošto su oborili uspeh Real Madrida još iz zlatne ere 50-ih i 60-ih godina prošlog veka. Ovo je, naime, bio 122. meč zaredom na svom terenu u prvenstvu na kom je Zvezda ostala neporažena. Niko nikada to nije uspeo!

Taj niz traje od aprila 2017. godine i poraza od Partizana. Videćemo još koliko će potrajati, ali ove večeri nije bilo realno da se prekine. Zvezda sada ima 43 boda, isto kao i Partizan, koji u ponedeljak gostuje Radničkom iz Niša.

Kada je reč o ovom susretu, prvi gol na meču postigao je Aleksandar Katai u 8. iz penala. Samo dva minuta kasnije izjednačio je 17-godišnji Uroš Sremčević. Zvezda je dugo lomila, a na kraju slomila Lučance na krilima omladinaca koji su ušli sa klupe. Konkretno, Jovan Mijatović je u 68. minutu doneo novu prednost. Tačku na ovaj meč stavio je In-bom Hvang u 88. minutu u tako postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda – Mladost Lučani 3:1 (1:1)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer – Mitrović, Spajić, Dragović, Nikolić – Mijailović, Hvan – Bukari, Katai, Lučić – Olajinka

Mladost (4-2-3-1): Stamenković – Ćirković, Dognimani, Leković, Milošević, Mirić, Udovičić, Varjačić, Veličković, Žunić – Sremčević.

Sva dešavanja s utakmice pratite uz naš portal.

II poluvreme

Kraj utakmice – Zvezda ima dvostruki razlog za zadovoljstvo. Dostigla je Partizan na prvom mestu na tabeli, ali i postavila novi svetski rekord. Možda teže nego što se očekivalo, ali cilj ne bira sredstva.

89. minut – In-Bom Hvang stavlja tačku na ovaj meč! Izveo je sjajnu kombinaciju sa Jovanom Mijatovićem i potom od prečke zakucao loptu u mrežu Lučanaca.

82. minut – Ima li Mladost snage za novi povratak? Ako je suditi po poslednjih nekoliko minuta, nema…

68. minut – Gooooooooool! Crvena zvezda vodi 2:1! Ponovo Jovan Mijatović spasava crveno-bele. Vrlo efektno je šutirao iz prve sa ivice kaznenog prostora i pogodio sam ugao gola Saše Stamenkovića.

58. minut – Zvezda steže obruč, ali ne uspeva da probije ekipu Mladosti. Uskoro ističe sat vremena fudbala na stadionu “Rajko Mitić”…

46. minut – Barak Bahar je uveo trojicu omladinaca: Nedeljkovića, Kneževića i Mijatovića. Iz igre su izašli Mitrović, Mijailović i Bukari.

I poluvreme

Kraj prvog poluvremena – Zvezda je u nadoknadi zapretila preko Aleksandra Kataija, koji je pokušao glavom, ali bez uspeha i promene rezultata.

35. minut – Miran tok utakmice, bez većih šansi. To, naravno, više odgovara ekipi Mladosti.

26. minut – Velika šansa za Bukarija. U petercu je došao u priliku da uputi udarac, ali to nije uradio dobro i ostaje nerešeno na “Marakani”.

10. minut – Mladost je odmah izjednačila! Centrirao je Udovičić sa leve strane, a Sremčević između dva defanzivca Zvezde pogodio za 1:1. Inače, Uroš Sremčević ima 17 godina, a punoletan će postati tek u aprilu naredne godine.

8. minut – Crvena zvezda vodi! Aleksandar Katai je bio vrlo siguran sa 11 metara i poslao Stamenkovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

6. minut – Biće penal za Crvenu zvezdu! Hvang je centrirao, a Varjačića lopta pogodila u ruku u neprirodnom položaju. Lazar Lukić nije imao nikakvu dilemu.

4. i 5. minut – Najpre je Hvang u 4. minutu šutirao, ali bio izblokiran, a u sledećem minutu je Veličković imao izuzetnu šansu. Dobio je loptu od Varjačića negde oko “penaltika”, ali ju je vrlo loše zahvatio i propala je izuzetna šansa za goste iz Lučana.