Rafael Leao, Fiorentina - Milan; Massimo Paolone

Milan ostavio Juventus u prašini: U Firenci potvrđeno drugo mesto i “mrvice” Luki Joviću

Dok Juventus gubi u nizu, Milan nastavlja da pobeđuje i suvereno ide ka osvajanju vicešampionske titule ove sezone u Seriji A. “Roso-neri” su u derbiju 30. kola na “Artemio Frankiju” slavili trijumf rezultatom 2:1 (0:0). Time su pobegli “staroj dami” na velikih šest bodova razlike, dok Inter ostaje gotovo nedostižan sa +11 u odnosu na najvećeg rivala.

Prvo poluvreme nije bilo vredno pomena, ali zato drugo još kako jeste. Već u drugom minutu nastavka je Ruben Loftus-Čik doneo vođstvo timu Stefana Piolija. Ali ta radost nije potrajala više od 180 sekundi. Alfred Dankan je već u 50. poravnao rezultat. Međutim, isto toliko vremena je bilo potrebno Milanezima za novi gol.

U 53. minutu je Rafael Leao (a ko drugi?) doneo novu i odlučujuću prednost gostima sa “San Sira”. Nakon toga je Milan uspeo da primiri utakmicu i da je privede u svoju korist.

Od 82. minuta na terenu je bio Luka Jović umesto Olivijea Žirua. Ali, još jednom srpski napadač nije bio primetan, mada zaista nije ni bio “ispoštovan” sa minutažom. Po svemu sudeći će takva biti njegova sudbina do kraja sezone. A onda, u nove izazove…

Fiorentina je ostala na 10. mestu na tabeli sa 43 osvojena boda. Njima će preostalih osam rundi biti bez preteranog značaja. Za uživanje.