AC Milan's Christian Pulisic, top, and Inter Milan's Alessandro Bastoni challenge for the ball during the Serie A soccer match between Inter Milan and AC Milan at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday, Sept.22, 2024. (AP Photo/Luca Bruno)
Prštalo na San Siru (Foto: Beta/AP Photo/Luca Bruno)

Milan pobedio Inter u gradskom derbiju golom u 89. minutu: Pavlović se pridružio Joviću na klupi (VIDEO)

Milan je pobedio Inter na “San Siru” u čuvenom gradskom derbiju u okviru 5. kola italijanske Serije A. Utakmica je završena rezultatom 2:1 za Rosonerem koji su nominalno bili gosti.

Golove za Milan postigli su Кristijan Pulišić i Mateo Gabija, dok je za Inter pogodio Federiko Dimarko. minutu. Milan je bolje otvorio meč, a Кristijan Pulišić je pogodio u desetom minutu.

Američki reprezentativac je uzeo loptu, prošao kroz sredinu odbrane Intera i pogodio iz neposredne blizine za vođstvo Milana. Inter je brzo izjednačio u 27. minutu. Lautaro Martinez je proigrao Federika Dimarka, koji je sa leve strane ušao u sredinu i pogodio za 1:1.

Milan je bio mnogo bolji u ofanzivi. Stvorio je četiri odlične šanse, ali je realizacija bila loša sve do 89. minuta, kada je Mateo Gabio pogodio za vođstvo Milana. Holanđanin Rijnders je sjajno izveo slobodan udarac, a štoper Milana je glavom poslao loptu u mrežu gradskog rivala.

Strahinja Pavlović i Luka Jović su gotovo ceo meč proveli na klupi za rezerve Rosonera. Defanzivac je dobio priliku da uđe u igru u 93. minutu, dok je napadač ostao van terena.

Posle ovog derbija i poraza Inter je šesti, a Milan sedmi na tabeli. Na vrhu Serije A iznenađujuće vodi Torino sa 11 bodova, drugi je Napoli sa bodom manje, a treći Udineze, takođe sa deset bodova.