Ubedljivi Milanezi (Foto: Beta/AP/Marco Bucco)

Milan zgromio Veronu, Srbi kao da nisu ni došli na utakmicu! Svilar opet nesavladan (VIDEO)

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Helas Veronu rezultatom 3:1 u meču 29. kola Serije A.

Golove za popularne Rosonere postigli su Teo Ernandez u 44, Kristijan Pulišić u 50. i Samjuel Čukvueze u 79. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Tijani Noslin u 64. minutu.

Srpski fudbaler Darko Lazović bio je starter u ekipi Verone. Lazović je zamenjen u 57. minutu, a umesto njega u igru je ušao još jedan srpski fudbaler Stefan Mitrović.

Napadač Milana i srpski reprezentativac Luka Jović presedeo je ceo meč na klupi za rezerve.

Fudbaleri Milana se trenutno nalaze na drugom mestu na tabeli Serije A sa 62 boda, dok je Verona na 15. poziciji sa 26. poena.

Rosoneri će u narednom kolu italijanskog prvenstva gostovati Fiorentini, dok će Kaljari dočekati Veronu.

Roma je kao domaćin savladala Sasuolo sa 1:0. Jedini gol na Olimpiku postigao je Lorenco Pelegrini u 50. minutu, a Vučica se ovom pobedom primakla na tri boda od pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Mile Svilar je još jednom sigurno sačuvao mrežu Rimljana i zabeležio “klin šit”.

Inače, duel između Atalante i Fiorentine koji je bio planiran za 18 časova je odložen jer je direktor gostiju Džo Barone doživeo infarkt i završio u bolnici.