Radost Milaneza (Foto: Beta/AP Photo/Luca Bruno))

Milanov minimalac protiv borbenog Napolija, stativa sačuvala Srbina i bodove na San Siru (VIDEO)

Fudbaleri Milana savladali su Napoli u derbiju 23. kola Serije A sa 1:0. Pogodak odluke postigao je kapiten Teo Ernandez u 25. minutu na asistenciju Rafaela Leaoa.

Ovom pobedom Rosoneri su smanjili zaostatak za Juventusom na samo bod (uz meč više), ali im je lider Inter daleko odmakao na čak osam bodova.

Pogodak Ernandeza pogledajte OVDE.

Napoli je prikazao malo toga, a jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu propustio je Đovani Simeone kada je u desetom minutu šutirao pored stative.

Milan je imao dve izlgedne prilike da uveća vođstvo, ali se asistent Leao nije snašao u dobrim šansama u 28. i 70. minutu kada je pucao neprecizno pored gola.

Napolitano je umalo doneo izjednačenje gostima u 60. minutu, ali je lopta prohujala tik pored stative.

Luka Jović je dobio priliku u finišu kada je u 80. minutu zamenio Olivijea Žirua.

Priliku je dobio i mladi srpski štoper Jan-Karlo Simić koji je u 89. minutu umalo zatresao sopstvenu mrežu i doneo bod Napoliju. Spasila ga je stativa.