AC Milan's Noah Okafor celebrates with team mates after scoring his side's opening goal during the Italian Serie A soccer match between Lazio and Milan at Rome's Olympic stadium, Friday, March 1, 2024. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Radost Milaneza (Foto: Beta/AP Photo/Gregorio Borgia)

Milanova zlatna rezerva pokorila Rim, Lacio završio meč s osmoricom (VIDEO)

Fudbaleri Milana savladali su u Rimu ekipu Lacija sa 1:0 na otvaranju 27. kola italijanske Serije A. Pogodak odluke postigao je rezervista Noa Okafor u 88. minutu, a domaćini su meč završili sa osmoricom fudbalera.

Gosti su uz puno muka stigli do trijumfa u glavnom gradu Italije i to tek nakon što su iskoristili brojčanu nadmoć posle isključenja Pelegrinija u drugom poluvremenu.

Lacio je od samog starta bio konkretniji pošto je pretio preko Vesina i Kasteljanosa, dok je na drugoj strani Provedel uspeo da zaustavi dobar udarac Pulišića.

Drugo poluvreme nije započelo najbolje za Lacio, Pelegrini je u razmaku od samo sedam minuta dobio dva žuta kartona čime je svoj tim ostavio na cedilu od 57. minuta.

I pored toga, domaći su uspevali da se brane sa velikim uspehom i pored poništenog gola Leaa zbog ofsajda u 76. minutu, dok je Imobile pre toga u 75. promašio idealnu priliku kada je šutirao pored gola Manjana.

Surova kazna stigla je u poslednjim minutima utakmice, rezervista Noa Okafor najbolje se snašao posle odbitka i zatresao mrežu golmana Provedela u 88. minutu.

Gol za pobedu Rosonera pogledajte OVDE.

Nervoza je nakon toga dostigla tačku usijanja, pa je Lacio do kraja susreta ostao i bez Marušića i Genduzija koji su isključeni u finišu utakmice.