Bundesliga, Ćabi Alonso
Ćabi Alonso; Foto: Beta/AP

“Milioneri” zaustavili Leverkuzen: Alonsova “mašina zaribala”, ali je ipak izbegla poraz

Fudbaleri Bajer Levekuzena i Borusije iz Dortmunda upisali su remi rezultatom 1:1, u derbiju 13. kola Bundeslige. Lider na tabeli prekinuo je niz od osam uzastopnih pobeda u prvenstvu, a 14 vezanih u svim takmičenjima. Ali, izbegli su domaći poraz, i to tako što su do boda protiv “milionera” stigli su u samoj završnici.

Dortmund je vodio već od petog minuta, golom Julijana Rjersona i taj rezultat je dugo bio na snazi u Leverkuzenu. “Farmaceuti” su pritiskali u nastavku, nakon primljenog gola, a do izjednačenja stigli tek u 79. minutu. Tada je precizan bio Viktor Bonifejs pred praznom mrežom.

Domaći su pre tog pogotka pretili preko Džake, Grimalda. Virc je čak i dao gol, koji je u nadoknadi prvog dela poništen zbog ofsajda posle VAR–a. Borusija je u nadoknadi drugog poluvremena mogla i da šokira Leverkuzen, ali je Filkrug promašio glavom.

Leverkuzen je prvi na tabeli sa 35 bodova, tri više i utakmicom više od drugoplasiranog Bajerna. Dortmund je na petom mestu sa 25 poena.