zvezda pripreme

Milojević urlao, Zvezda rešila Mađare: Šljivić nebeskim skokom doneo crveno-belima dva od dva na Kipru (VIDEO)

Crvena zvezda je odigrala svoj drugi pripremni meč na Kipru. Ovoga puta, rival joj je bio jači nego Akritas iz druge lige Kipra, ali je i mađarski Zalaegeršeg pao. Rezultat je bio 1:0.

Utisak je definitivno da je Zvezda uspevala da kontroliše dešavanja na terenu praktično sve vreme. Od prvog minuta je Milojevićeva četa nametnula svoj ritam, što se isplatilo tačno polovinom prvog dela utakmice.

Tada se veoma lepo snašao 18-godišnji Jovan Šljivić i matirao je Žombora Šenka sa nekih 12 metara. Sjajno je tehnički izveo taj udarac glavom.

– U fudbalu, ako ste pošteni, pošteno radite, bog vas nagradi kad dođe vreme. To se desilo malom Jovanu – istakao je Vladan Milojević povodom tog pogotka.

Međutim, i uprkos tome, Milojević je u nekoliko navrata u prvom delu igre zaurlao na svoje izabranike, jer očigledno da tu još ima detalja kojima nije zadovoljan.

– Sigurno je ovaj protivnik bio teži. Mađarska škola fudbala, dinamično. Igraju u nekoj drugoj formaciji. Ono što je nama bitno je da smo bili znatno bolji nego u prvoj utakmici. Igrali smo i danas pod nekim naporom, što je logično. Uvek je lepo kad se pobedi, ali nije primarno. Za mene je primarno da vidim da li su ispunjeni moji zahtevi.

– Tražimo neke mehanizme koje možemo da isprobamo. Bez obzira na sve, zadovoljan sam. Igrači hvataju sve ono što mi tražimo od njih – dodao je trener crveno-belih.

I u drugom poluvremenu, slična slika, uz nekoliko solidnih prilika iz kontranapada za mađarski tim, ali su crveno-beli imali sreće. U završnici meča najveću šansu je propustio Josip Špoljarić, koji je u 76. minutu pogodio stativu. Valja pomenuti da su Mađari jednom tokom prvog poluvremena pogodili i prečku.

Za ovaj meč, u redovima beogradskog kluba, nisu konkurisali Omri Glazer, prodati Kosta Nedeljković, Miloš Degenek, Mirko Ivanić, Žarko Stamenić i Aleksandar Katai.

Inače, OVDE možete da pogledate i najsmešniji detalj sa ove utakmice. Tačnije, možete da vidite u čemu je branio golman Zalaegeršega.

Prva postava Crvene zvezde: Popović – Nikolić, Dragović, Spajić, Radojević – Mijailović, Kanga, Šljivić – Mitrović, Olajinka, Ndiaje.

Zvezda idući meč igra protiv Spartaka iz Subotice 24. januara.