Savo Milošević (MNpress)

Milošević i Bosanci primili četiri komada u Luksemburgu, navijači prekinuli meč

Navijači fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine prekinuli su kvalifikacionu utakmicu za Evropsko prvenstvo protiv Luksemburga u kojoj je tim Save Miloševića ubedljivo poražen sa 4:1.

Domaćini su u 27. minutu vodili sa 1:0 i izborili prekršaj na rubu šesnaesterca koji je VAR posle par minuta analize i pregleda pretvorio u penal. U tom trenutku s dela tribina na kojima su bili navijači BiH-a počele su u teren da lete baklje uz skandiranje “Savez napolje”.

Kada su baklje uletele u teren, glavni sudija je nakratko prekinuo susret koji je nastavljen realizovanim penalom za domaće. To je bio nastavak protesta navijača BiH-a protiv aktelnog rukovodstva saveza koji krive za katastrofalne rezultate.

Podsetimo, navijači BiH-a su istu stvar napravili i u gostima protiv Lihtenštajna.

Selekcija Save Miloševića nema nikakve šanse za direktan plasman Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, ali može da se plasira kroz dodatne kvalifikacije koje je osigurala kroz Ligu nacija.

Slovačka overila plasman na EURO

Pored Portugalije iz ove grupe na Evropsko prvenstvo ide Slovačka koja je u Bratislavi pobedila Island sa 4:2. Dva gola za Slovačku je postigao Lukas Haraslin u 47. i 55. minutu, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Juraj Kucka u 30. i Ondrej Duda u 36. minutu iz penala.

Golove za Island dali su Ori Oskarson u 17. i Andri Gudjonsen u 74. minutu.

Portugalija je u gostima pobedila Lihtenštajn 2:0 golovima Kristijana Ronalda u 46. i Žoaa Kansela u 57. minutu. Mečevi poslednjeg kola u grupi J biće odigrani 19. novembra.