Savo BIH sigurnije Grčka
U problemu: Milošević (Foto: MN Press)

Miloševićeva Bosna doživela istorijsku bruku: Komentator molio gledaoce da promene kanal

U drugom meču na klupi Bosne i Hercegovine Savo Milošević je doživeo istorijski poraz. Portugalija je slavila na Bilinom polju u Zenici sa čak 5:0 i time nanela jedan od najtežih udaraca Bosancima na njihovom terenu u istoriji reprezentativnog fudbala.

Prethodna dva najubedljivija poraza u takmičarskim mečevima Bosanci su zabeležili na strani, protiv Portugalije (6:2) pre 11 godina i Belgije (4:0) pre sedam godina. Argentina je u prijateljskom meču u Kordobi slavila sa 5:0 daleke 1998. godine.

Znali su Bosanci da neće biti lako, ali da će već posle prvog poluvremena Portugalija imati čak pet golova prednosti na Bilinom polju, nisu očekivali ni najveći pesimisti među navijačima u komšiluku.

Bilo je neprijatno

Koliko je Bosna i Hercegovina bila inferiorna u ovom okršaju, najbolje govori i reakcija komentatora bosanske televizije koji je usred prenosa, na samom početku prvog dela, zamolio gledaoce da promene kanal i gledaju nešto drugo.

Dva puta Ronaldo, po jednom Bruno Fernandeš, Žoao Kanselo i Žoao Feliks “napunili” su mrežu Ibrahima Šehića za 45 minuta, a moglo je da bude još dva ili tri komada u prvom delu.

Već posle trećeg gola sa tribina se orilo “Savez napolje”, a jedan od navijača je u finišu prvog poluvremena pokušao da nasrne na Ronalda, ali ga je obezbeđenje sprečilo u tome.

Portugalci su u nastavku povukli ručnu, nisu želeli da daju više nijedan pa se Bosna nekako oprostila od snova o plasmanu na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj kroz kvalifikacije. Ostaje joj nada u baraž kroz Ligu nacija.

Slovačka na korak do EURA

Pored Portugalije koja se već plasirala, na EURO iz ove grupe najverovatnije će direktno Slovačka koja je slavila kao gost u Luksemburgu sa 1:0. Jedini gol za goste dao je Đuriš u 77. minutu.

Island je na svom terenu pobedio Lihtenštajn sa 4:0, a dva gola je postigao Gilfi Sigurdson, dok su po jedan dodali Alfred Finbogason i Hakon Arnar Haraldson.