Mitar i Sergej bolji od Mesija: Brazilac provocirao Lionela Ronaldovom proslavom gola

Saudijski Al Hilal savladao je Inter iz Majamija u prijateljskom meču u Rijadu sa 4:3 (3:1).

U strelce se na ovom meču upisao i srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović u prvom delu igre, ali su gosti predvođeni legendarnim Leom Mesijem uspeli da izjednače u drugom poluvremenu, pre nego što je Brazilac Malkom doneo pobedu Al Hilalu.

Meč u Rijadu bio je svojevrsna revija zvezda pošto su pored Mitrovića i Sergeja Milinković-Savića za saudijski tim nastupili i Ruben Neveš, Malkom i Renan Lodi, dok su za goste iz Majamija, pored Mesija, igrali i Đordi Alba, Luis Suarez, Serhio Buskets…

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji Al Hilala koji je poveo preko Mitrovića na sjajan pas Sergeja u desetom minutu. Samo tri minuta kasnije Abdulah Al Hamdan je duplirao vođstvo saudijskog tima.

Na 2:1 smanjio je još jedan majstor Urugvajac Luis Suarez u 34. minutu da bi pred odlazak na odmor Brazilac Mihael u 44. povisio na 3:1.

Pogodak je, zanimljivo, proslavio u stilu Kristijana Ronalda i to ispred Lea Mesija sa namerom da ga isprovocira.

Inter je u drugom poluvremenu uspeo da se dokopa izjednačenja za dva minuta. Leo Mesi je u 54. sa bele tačke smanjio na 3:2, da bi u 55, asistirao mladom 19-godišnjaku Davidu Ruizu za 3:3.

Trener gostiju Herardo Tata Martino izveo je u finišu i Mesija i Suareza, a Al Hilal preko Brazilca Malkoma u 88. minutu stigao je do četvrtog gola i pobede na ovom zanimljivom meču.