Dodela priznanja FSS "Zlatna lopta" za 2018. godinu, u hotelu Crowne Plaza. ALEKSANDAR MITROVIC, najbolji fudbaler Srbije 2018. godine. Beograd, 17.12.2018. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Srbija, Kraun Plaza

Mitrogol je fudbalsko božanstvo: U Arabiji mu priredili spektakl zbog “Zlatne lopte”

Najbolji strelac u istoriji srpskog nacionalnog tima, Aleksandar Mitrović, osvojio je nagradu “Zlatna lopta” za 2023. godinu. Odmah su mu na tome čestitali navijači njegovog kluba, i to na vrlo originalan način.

On nije mogao da prisustvuje današnjoj svečanosti u Beogradu, jer njegova ekipa Al Hilala igra protiv Al Fejhe u utakmici 19. kola Saudijske Arabije. Mitrogol je, kao i do sada, našao svoje mesto u prvoj postavi.

Navijači su mu odali priznanje tako što su su njegov portret razapeli preko tribine, a uz to su i napisali kratku poruku.

– Najbolji igrač Srbije u 2023. godini.

Navijači Al Hilala imaju svog Boga, a to nije ni jedan superstar kakav je Nejmar. Već je to naš Mitrogol.

Mitrogol se odužio na svoj način

Srpski fudbaler je postigao golu pobedi 2:0 na gostovanju gradskom rivalu. Al Hilal je poveo golom Alija Al Bulajhija u 86. minutu, a pobedu je krunisao Mitrović u 90+11. minutu sa penala. Mitroviću je ovo bio 17. gol u šampionatu ove sezone, a 10. uzastopna utakmica na kojoj je dao gol. Ceo meč je za Al Hilal odigrao i Sergej Milinković-Savić.

Gol Al Fejhe, koju trenira Vuk Rašović, branio je do povrede Vladimir Stojković, koji je u poluvremenu morao da izađe. Al Hilal je novom pobedom nastavio da grabi ka osvajanju titule, pošto ima 53 boda, 10 više od Al Nasra, uz utakmicu više.