Aleksandar Mitrović, Printscreen: X/@FootColic

Mitrogol promašio jedan penal, pa iznudio drugi, a dao gol iz trećeg: Al Hilal preokretom do 27. uzastopne pobede

Kakav rolerkoster od utakmice za Aleksandra Mitrovića i njegov Al Hilal u gradskom derbiju protiv Al Rijada. Ipak, pobeda je upisana 3:1, a srpski napadač je uspeo da se upiše u strelce.

Ovim trijumfom se za još korak “kraljevski klub” približio šampionskoj tituli pošto je uvećao bodovnu prednost u odnosu na Al Nasr na 12 bodova.

Čudan meč je to bio na stadionu manjeg kluba iz prestonice Saudijske Arabije. U nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Al Hilal. Odgovornost je kao prvi izvođač penala preuzeo Mitrović. Ipak, svojim kretnjama i ponašanjem pre kaznenog udarca golman Kampanja je uspeo da ga poremeti i odbrani njegov udarac sa “bele tačke”.

To se obilo gostima na početku drugog poluvremena kada je Al Rijad autogolom Al Bulahjia poveo sa 1:0.

Krenuli su igrači u plavim dresovima i opsedali gol domaćina, ali lopta nije nikako htela u gol. Tada je trener Žesus ubacio na teren Sergeja Milinkovića Savića i Rubena Neveša i to mu se vrlo brzo isplatilo. SMS je glavom spustio loptu ka Mitroviću, a njega je faulirao defanzivac Al Rijada pred očima sudije i arbitar Sampajo je ponovo pokazao na penal.

Ovog puta je odgovornost preuzeo Neveš i majstorski pogodio samo rašlje za izjednačenje. Isti igrač je 8 minuta kasnije i centrirao, a jedan od najnižih igrača na terenu, Mišel, je glavom dao gol za potpuni preokret.

I onda u nadoknadi drugog poluvremena ponovo penal za Al Hilal. Ovog puta je ponovo Mitrović rešio da preuzme odgovornost, ali sada mnogo sigurniji je bio. Poslao je loptu u malu mrežu, a golmana u drugu stranu. Ovo je 20 pogodak na 20 prvenstvenih utakmica za napadača srpske reprezentacije.