Aleksandar Mitrović; Foto: Printscreen/Twitter

Mitrogol u 94. za pobedu: Al Hilal iz 1 u 2 sa 2 gola u nadoknadi

Fudbaleri Al Hilala savladali su iranski Sepahan rezultatom 3:1 (0:1) u meču osmine finala azijske Lige šampiona.

Heroj lidera šampionata Saudijske Arabije bio je ponovo Aleksandar Mitrović, koji je u nadoknadi vremena postigao gol za preokret svog tima. Glavom je u svom stilu, majstorski, doneo 2:1 i rastužio “domaće” na neutralnom terenu u Maleziji.

Prvo poluvreme nije dobro počelo za uspavane goste, u 37. golman Bono je samo mogao da posmatra egzekuciju Ramina Rezajana, pa je irnaski klub vodio sve do 57. Tada je udarac uputio Mitrović, golman odbranio, ali je Malkom bio na pravom mestu za poravnanje.

U 76. minutu Mohamed Danšegar je dobio direktan crveni karton, što je olakšalo posao gostima, koji su najpre u 82. preko Sergeja pripretili, da bi u četvrtom minutu nadoknade Mitrović razrešio sve dileme.

Taj gol je postignut u četvrtom minutu nadoknade, ali je ostalo vremena da gosti svoj trijumf učine i ubedljivijim. Ovoga puta, Al Hamdan je pogodio mrežu i još šire otvorio vrata četvrtfinala.

Revanš meč se igra 22. februara, al Hilal će biti domaćin.