Dominira: Aleksandar Mitrović (Foto: Prinstcreen/Twitter/@SPL_EN)

Mitro’s on fire! Srbin pokazao Arapima koliko je moćan i zašto je njegov tim šampion (VIDEO)

Bojali smo se da će Aleksandar Mitrović možda propustiti Evropsko prvenstvo u Nemačkoj zbog povrede u dresu Al Hilala, ali je ona definitivno prošlost, pošto je popularni “Mitrogol” u sjajnoj formi.

Najbolji gogleter u istoriji reprezentacije Srbije upisao se u strelce i na drugom meču u nizu, posle povratka na teren i rehabilitacije i to u derbiju saudijskog prvenstva protiv Al Ahlija.

Al Hilal je slavio posle preokreta u drugom poluvremenu sa 2:1, a Mitrović je majstorski pogodio mrežu na centaršut Brazilca Malkoma sa leve strane u 52. minutu za izjednačenje.

Brazilac mu je poslao fantastičan centaršut, a Mitrović u svom karakterističnom stilu, skočio preko dvojice igrača i glavom zatresao mrežu gola koji čuva nekadašnji golman Čelsija Eduard Mendi.

Mitroviću je ovo bio 24. pogodak u sezoni u kojoj ima i pet asistencija, a u finišu meča je mogao do još jednog pogotka da mu protivnički defanzivac rukom nije izblokirao šut u sjajnoj prilici. Al Hilal nije dobio penal posle tog duela.

Pobedonosni gol za Al Hilal dao je Brazilac Malkom u 89. minutu, a Mitrović je i tu bio “mirođija”, pomerio se na vreme i izbegao ofsajd poziciju, a Brazilac se sa loptom ušetao u gol protivnika.

Al Ahli je, inače, vodio od 30. minuta golom Al Buraikana, koji predvodi napad tima za koji igraju poznate fudbalske zvezde kao što su Frenk Kesi, Rijad Marez, Bobi Firmino i Alan Sent-Maksiman.

U redovima Al Hilala na ovom meču igrao je i drugi reprezentativac Srbije, vezista Sergej Milinković Savić koji je pšružio solidnu partiju.

Ovom pobedom Al Hilal je povećao razliku na tabeli na 12 bodova ispred Al Nasra i Kristijana Ronalda i pobedom u sledećem kolu overio bi novu šampionsku titiulu u sezoni u kojoj na 30 utakmica ima čak 28 pobeda i samo dva nerešena rezultata.