Mitrović i Sergej
Razočarani Mitrović (Foto: Printscreen/Twitter/@ClinicalBruno39)

Mitrov šou u Saudijskoj Arabiji: Srbin dao novi gol, pa se krstio zbog izmene (VIDEO)

Al Hilal nema nameru da prepusti vrh tabele u saudijskom šampionatu što je potvrdio novom pobedom u osmom kolu nad Al Šababom od 2:0. Stelci za lidera bili su Kalidu Kulibali u 68. i Aleksanadar Mitrović u 74. minutu.

Time se isplatila upornost ekipi portuglaskog trenera Žorža Žezusa koja se dugo mučila da razbije otpor solidnog protivnika. Nije im pomogao ni penal koji su dobili u finišu prvog dela jer ga je Nejmar promašio u 37. minutu, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Poništen promašaj Nejmara

Al Hilal je napadao, ređao šanse u nastavku, ali je do gola stigao tek u 68. minutu. Nejmar je izveo korner, a bivši štoper Napolija i Čelsija prekratio muke svom timu prvencem u novom dresu.

Goste je dotukao Mitrović koji je iz drugog pokušaja nekako ubacio loptu u mrežu u 74. na pas Brazilca za konačnih 2:0. Bio je to šesti pogodak za srpskog reprezentativca u novom timu, a domaća publika ga je častila čuvenom pesmom sa tribina: “Mitro’s on fire”.

Krstio se zbog izmene

Mitrović je napustio igru u 84. minutu uz ovacije publike, ali nije bio srećan. Krstio se i psovao, verovatno trenera Žezusa koji ga je zamenio u finišu utakmice.

I naš drugi reprezentativac Sergej Milinković Savić odigrao ceo meč. Igrao je dobro i pripremio šansu za Nejmara koju Brazilac nije iskoristio u 89. minutu.

Spomenimo da je nešto ranije danas Al Nasr savladao Al Tae kao gost sa 2:1, uz pogodak (iz penala) i asistenciju Kristijana Ronalda.