Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković Savić
Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić slave gol, Printscreen: Band Sports AO Vivo

Mitrović i Sergej pred Nejmarom vratili pehar Al Hilalu: Za poluvreme dali 3 gola za overu šampionske titule

Al Hilal je novi šampion Saudijske Arabije zahvaljujući Aleksandru Mitroviću i Sergeju Milinkoviću Saviću. Srpski reprezentativci su doneli novu pobedu u prvenstvu od 4:1 protiv Al Hazema i time je rešeno pitanje prvaka.

Tandem srpskih reprezentativaca je za 45 minuta praktično rešio meč u kome “kraljevskom klubu” iz Rijada bio dovoljan i bod da matematički osvoji titulu u Pro ligi.

U 15. minutu je Mitrogol sa penala doneo vođstvo Al Hilalu. I to nakon što je u duelu s njim jedan protivnički igrač zakačio loptu rukom, pa se može reći da je naš napadač i iznudio najstrožu kaznu.

Međutim, gosti su neočekivano stigli do izjednačenja u 34 preko Selemanija. Ali onda u roku od 12 minuta su tri lopte završile u mreži Al Hazema. Najpre je Al Džuvaid pogodio sopstvenu mrežu

U 43. minutu drugi pogodak Mitrovića na meču. Dobio je loptu na peterac od Milinkovića Savića i iz prve je majstorski pogodio mrežu.

Tačku na prvo poluvreme je stavio Sergej. Srpski vezista je imao i malo sreće da mu je lopta ostala u posedu posle pokušaja driblinga i onda rutinski savladao protivničkog golmana za velikih 4:1.

Utakmicu sa tribina posmatra i Nejmar. Došao je na očekivanu proslavu šampionske titule, iako je odigrao tek nekoliko mečeva i propustio skoro celu sezonu.

Mitrović je sa ova dva pogotka stigao do 26 golova u prvenstvu trenutno. Ipak, teško da će moći da stigne Kristijana Ronalda koji ih ima 33. Milinković Savić je na 10 golova i 9 asistencija za sada.

Al Hilal na tri kola do kraja ima nedostižnih 12 bodova više od Al Nasra. Ovo im je 19 titula šampiona Saudijske Arabije u istoriji i do nje su stigli bez ijednog poraza u prvenstvu do ovog trenutka. Praktično su srpski reprezentativci vratili pehar prvaka nakon što je godinu dana proveo u vitrinama Al Itihada.